אזהרת מסע חמורה לסיני: "מסוכן יותר מתמיד"

גם השנה צפויים אלפי ישראלים לחצות את הגבול לסיני במהלך חופשות החגים, והמטה ללוחמה בטרור שב ומחריף את אזהרת המסע לחצי האי שורץ ארגוני הטרור. "ארגוני טרור עלולים לבצע פיגועים", אומרים גורמי ביטחון. הסיבה: ירי הרקטות בחודש שעבר והמאבק המתמשך של המצרים בארגוני הג'יהאד העולמי

מתכננים חופשה בסיני בחגים? היערכו בהתאם: המטה ללוחמה בטרור צפוי להוציא בימים הקרובים אזהרת מסע חמורה מאוד על הגעה של מטיילים ישראלים לחופי סיני. זאת, במסגרת אזהרת המסע החצי-שנתית לקראת החגים.

"יותר מתמיד אנחנו מעריכים כי אסור לישראלים להגיע לסיני מחשש שארגוני טרור או שליחים מטעם חמאס יבצעו נגדם פיגועי טרור", אומר הבוקר גורם ביטחוני בכיר לעיתון "מעריב". את הדברים אמר על רקע שיגור רקטות הגראד לאילת בחודש שעבר. "שיגור הרקטות לעבר מפרץ אילת מוכיח כי חמאס עושה בסיני כבשלו", הוסיף הגורם הביטחוני.

במערכת הביטחון מעריכים כי חוליית משגרי הרקטות לעבר ישראל בסיני יצאה מרצועת עזה דרך מנהרות ברפיח, ושיגרה את הרקטות ממשאית על מנת שתוכל להימלט מאזור השיגור במהירות האפשרית.

החשש: השהות הישראלית תגביר המוטיבציה לפיגועים

רק לפני ארבעה חודשים פרסם המטה ללוחמה בטרור קריאה לישראלים לצאת בדחיפות מסיני מחשש לניסיונות חטיפה של אזרחים ישראלים. המצרים הודיעו מיד על נקיטת אמצעים ביטחוניים חריגים באזור המנהרות, ובחמאס אף הודיעו כי המנהרות נסגרו כליל - מחשש שיוברח תייר ישראלי שייחטף בסיני לתוך רצועת עזה.

במערכת הביטחון חוששים כי גם בתקופת החגים הקרובה ייצאו אלפי ישראלים לסיני, אזור השורץ ארגוני ג'יהאד עולמי. בפסח האחרון עברו את הגבול כ-5,000 ישראלים, ובשב"כ ובצה"ל חוששים כי העובדה שאלפי ישראלים צפויים לבלות באזור גם בחודש הבא תגביר את המוטיבציה בקרב ארגוני הטרור לביצוע פיגועים.

גם טורקיה עדיין עויינת לישראלים

אמש דיווחו במהדורה המרכזית כתבינו ניר דבורי וערד ניר כי במסגרת האזהרה החצי-שנתית צפויה להתפרסם גם הבהרה בעניין ההמלצות לישראלים לנסוע לטורקיה. "ביטול אזהרת המסע אינה המלצה לצאת לטורקיה. טורקיה בימים אלה עויינת את ישראל. על המטיילים להזהר ולהעדיף שלא לצאת לשם", צפוי להיות כתוב באזהרת המסע.

ב-31 במאי השנה, מיד לאחר אירועי משט ה"מרמרה", פרסם המטה ללוחמה בטרור אזהרת מסע לטורקיה וב-20 ביולי היא הוסרה. עם זאת הומלץ לישראלים "להתרחק מהפגנות ולהימנע מוויכוחים פוליטיים עם המקומיים".

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק