צפו: גיסו של רה"מ נגד משפחת שליט

בנוסף לכל הקשיים שחווה משפחת שליט במאהל המחאה מול בית ראש הממשלה, כעת עליה להתמודד עם קבוצת מתנגדים קולנית לעסקה לשחרור גלעד. אחד מחברי הקבוצה הוא גיסו של ראש הממשלה, חגי בן ארצי, שטוען: המחאה שלנו אינה פחות לגיטימית מזו של משפחת שליט

זה קורה כמעט כל ערב ליד בית ראש הממשלה: פעילי ימין, בהם חגי בן ארצי, גיסו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייצבים מול מאהל המחאה של משפחת שליט ותוקפים בחריפות את תומכי המשפחה. "אנשי הימין, במיוחד חגי בן ארצי, מגיעים לפה, צועקים, משתוללים, עושים פרובוקציות וקוראים קריאות נאצה נגד אביבה ונועם שליט", אומרים היום במטה המאבק. "לצערנו הרב, המשטרה לא עושה כלום בעניין הזה".

ואולם, המשטרה דווקא כן מתערבת. עד עכשיו היא הרחיקה שלושה פעילי ימין מהמאהל בטענה שהפרו את הסדר הציבורי והציקו למשפחה. אך אם תשאלו את חגי בן ארצי, המשטרה נטפלת לאנשים הלא נכונים. "משפחת שליט מציקה לראש הממשלה", הוא אומר היום בראיון מיוחד לחדשות 2. "ראש הממשלה אחראי על חייהם של שבעה מיליון אזרחים במדינת ישראל ומשפחת שליט, שהיא לצערי מאוד אגואיסטית וחושבת רק על הבן שלה, החליטה להתיישב מתחת לחלון של ראש הממשלה ולדרוש ממנו באופן אולטימטיבי לשחרר מאות ואלפי מחבלים".

במשפחת שליט מכבדים את זכות המחאה של מתנגדי העסקה, אבל זועמים על כך שהם מנכסים לעצמם את השכול ומנהלים מסע הפחדות מול העוברים והשבים. זו גם הסיבה שהמשפחה מעדיפה להשאיר את כל החיכוכים האלה בפרופיל נמוך. "מדי פעם מגיעים מספר אנשים, מביעים את התנגדותם לביצוע העסקה כאילו יש חלופה אחרת, אבל אנחנו לא מתייחסים לכך".

יום הולדת חמישי בשבי החמאס

50 ימים חלפו מאז הגיעה משפחת שליט למאהל, ובינתיים, למרות הקשיים, אין מחשבות לקום וללכת. במוצאי שבת תתקיים במאהל עצרת לציון יום הולדתו של גלעד, יום הולדת חמישי בשבי החמאס.

לקראת יום הולדתו של שליט, שלח הערב סבו של גלעד, צבי שליט, מכתב חריף לראש הממשלה בנימין נתניהו ובו הפציר בו לשחרר את נכדו לאלתר. "אתה מסכן את חיי נכדי", כתב שליט הסב לראש הממשלה.

"יבוא יום ושערי בית הסוהר ייפתחו, אסירי חמאס ישתחררו וזאת יעשה ראש ממשלה אחר, אמיץ", כתב שליט במכתב. "אולם נכדי כבר לא יהיה". הוא הוסיף וכתב לנתניהו: ""אינך מקשיב להמוני בית ישראל, אינך מקשיב לאנשי הביטחון, אינך מכבד את האתוס הצברי עליו אתה התחנכת, שלא מפקירים חייל".

במקביל, הזמינה הערב אביבה שליט, אמו של גלעד, הזמנה אישית לנשות השרים וחברי הכנסת לאירוע לכבוד יום הולדתו של החייל החטוף, שייערך במאהל המחאה בירושלים. זהו "גלעד החייל יצא למשימה בשם מדינת ישראל - האם המדינה שכחה אותו? האם המדינה עשתה הכל?", כתבה שליט בהזמנה.

רוצים לקבל עוד עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק