תוגברה האבטחה סביב האלוף גלנט

איך קיבלו ביישובו של גלנט, מושב עמיקם את ההודעה על המינוי? החברים הקרובים באו לברך את המשפחה, השכנים דיברו על תחושת גאווה, אבל יש גם כאלו שעדיין לא שוכחים את פרשת הקרקעות שבה נקשר שמו ואשר ליוותה את המשפחה בשנים האחרונות. ובינתיים: סביב ביתו של הרמטכ"ל המיועד כבר הוצבו יותר מאבטחים ומצלמות

שעה אחרי שהתקבלה הבשורה על מינויו של יואב גלנט לרמטכ"ל הבא של מדינת ישראל, במושב עמיקם החלו במפגן תמיכה בשכן ובחבר, עם הרבה מאד גאווה ובעיקר הרבה מאד שמחה על הסרתו של הכתם בעקבות "מסמך גלנט".

בשעות הצהריים כבר תיגברו את האבטחה סביב ביתו של הרמטכ"ל היועד במושב עמיקם. יותר מאבטחים, עוד מצלמות - ובארבע השנים הקרובות יצטרכו השכנים, אלה שאוהבים אותו יותר ואלה שפחות, להתרגל להמולה ולשכן עסוק במיוחד.

המאבטח של גלנט סוחב את הפרחים

השלטים מילאו את הדרכים, לאחר מספר שבועות לא פשוטים עבור יואב גלנט. "ידענו לאורך כל הדרך", "האמנו בך", וגם "יואב גלנט, גאים בך. החברים מעמיקם". בביתו של גלנט נרשמה תכונה רבה, כשלאורך היום נכנסים ויוצאים חברים ותומכים. בצהריים אף הגיע לבית טנדר, עמוס בפרחים ומתנות - אותם נאלץ לפרוק מאבטחו של גלנט.

"אנחנו אוהבים את יואב וקלודין אשתו, ואת הילדים, ומחבקים אותם", אמר אילן שוורצברג, חברו של גלנט מהמושב. "זה יום כיף למושב ויום גדול ואנחנו גאים שחבר עמיקם הוא רמטכ"ל צה"ל".

קלודין עצמה, רעייתו של גלנט, העדיפה שלא לדבר עם כלי התקשורת היום, ובחרה לקבל ברכות בעיקר מהחברים הטובים, צעד צפוי למדי לאור השבועות הקשים שעברו על בעלה לאחרונה.

"תבדקו למה בג"ץ דחה את העתירה של התושבים"

רוב התושבים במושב תמכו בגלנט, אבל יש גם כאלה שעדיין זועמים על השכן האלוף שהוסיף קרקעות לביתו באופן בעייתי מאד, בנה כניסות נוספות לביתו ואף קיבל נחלה מהמנהל באופן חריג - בזמן שיתר השכנים נדחו.

"תבדקו למה בג"ץ דחה את העתירה של התושבים", זעקה מלכה שטראוס, תושבת עמיקם, לעבר המצלמה שלנו. "האם זה מסיבות טכניות? לא". המושב, כך התברר, חייב להחזיר קודם שטחים רבים לרשות המנהל.  

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק