קצינה בקבע פוטרה - כי היא אם חד הורית

מתי תיעלם תקרת הזכוכית בצה"ל? סרן בחיל האוויר שהיא אם חד-הורית, פוטרה משירות קבע למרות חוות דעת חיוביות על תפקודה. בשיחה עם מפקדה נאמר לה: "אם היית גבר, יכול להיות שהיית נשארת איתנו". האזינו לשיחות בין הקצינה למפקדיה

השוביניזם בצה"ל נראה ברור מתמיד. סרן א', קצינת שלישות המשרתת בקבע בבסיס חיל האוויר בנבטים, שוחררה מתפקידה בטענה של "היעדר אופק שירות". כשניסתה הקצינה להבין מדוע פוטרה, אמר לה מפקדה שלו הייתה גבר - ייתכן והייתה נשארת בתפקידה.

בכל חוות הדעת האחרונות נכתב שסרן א' היא קצינה מצטיינת. היא אמנם בדרגת סרן, אך בגלל כישוריה היא מבצעת תפקיד של רב סרן. מהמשכורת שלה מנכים תשלומים עבור רכב, אך היא כלל לא מקבלת מכונית.

לו רק היית גבר

כשהודיעו לה שהיא מפוטרת, התקשרה הקצינה למפקדה הישיר סא"ל ר', אז גילתה ששוחררה מתפקידה בגלל היותה אם חד הורית. "כן אם היה לי גבר לקחת לתפקיד של... הייתי לוקח אותו גם אם הוא היה בחצי פחות טוב. אני אומר לך את זה בצורה הכי אמיתית", הודה המפקד.

סרן א' פנתה בעקבות השיחה למפקד הבסיס, תא"ל ע'. "אני היום הולכת הביתה כי מישהו טעה אצלי בדרך. נאמר לי גם על ידי המפקד שלי היום וגם על ידי מפקדי בעבר שזה שאני אם חד הורית חרץ את גורלי וזה לא הגיע לי", אמרה הקצינה למפקד הבסיס .

תא"ל ע' אמר בתגובה שמפקדה יקבל הערה בלבד ושהוא בטח התבלבל. כעת נאלצת סרן א' לעזוב את עבודתה ואת מגוריה בבסיס יחד עם בתה, אך היא מתכוונת לערער על ההחלטה. אם ערעורה לא יתקבל בצה"ל, אז היא תייצב מול ועדת הערר שהוקמה באחרונה במסגרת חוק שירות הקבע.

צה"ל מסר בתגובה כי "ההתבטאות אינה במקומה ואינה תואמת את רוח צה"ל בנוגע לאיוש תפקידים. העניין ייבדק על ידי מפקדו של הקצין".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק