במושב של גלנט חוגגים: "הצדק ניצח"

חבריו של אלוף יואב גלנט, תושב עמיקם, חוגגים היום את הודעת שר הביטחון ברק על מינויו לרמטכ"ל הבא של צה"ל. שלטים נתלו ברחבי היישוב וחברים רבים באים לברך ולתמוך במשפחה. "אני חושב שהצדק ניצח, קרה מה שהיה אמור לקרות והראוי ביותר הוא הרמטכ"ל הבא של צה"ל", סיפר אחד החברים לערוץ החדשות

מושב עמיקם חוגג: אווירת חג של ממש מורגשת היום במושב הסמוך לבנימינה לאחר שהבוקר נודע כי תושב המקום, האלוף יואב גלנט, יהיה על פי המלצת שר הביטחון ובכפוף לאישור הממשלה - הרמטכ"ל הבא של מדינת ישראל.

השלטים ממלאים את הדרכים, לאחר מספר שבועות לא פשוטים עבור יואב גלנט. "ידענו לאורך כל הדרך", "האמנו בך", וגם "יואב גלנט, גאים בך. החברים מעמיקם". בביתו של גלנט נרשמת תכונה רבה, כשלאורך היום נכנסים ויוצאים חברים ותומכים. בצהריים אף הגיע לבית טנדר, עמוס בפרחים ומתנות.

"אנחנו אוהבים את יואב וקלודין אשתו, ואת הילדים, ומחבקים אותם", אמר לערוץ החדשות אילן שוורצברג, חברו של גלנט מהמושב. "זה יום כיף למושב ויום גדול ואנחנו גאים שחבר עמיקם הוא רמטכ"ל צה"ל".

"רק מילים טובות"

שוורצברג הוסיף: "אני חושב שהצדק ניצח, קרה מה שהיה אמור לקרות והראוי ביותר הוא הרמטכ"ל הבא של צה"ל. אני מכיר אותו כ-15 שנים ויואב גלנט בשבילי הוא חבר אמיתי, איש שתמיד נעים לבוא אליו, מארח למופת, כיף לשתות איתו כוס קפה. יש לי רק מילים טובות להגיד על יואב גלנט".

על התקופה האחרונה אמר החבר, "אני מניח שהיה לו לא פשוט. לא עברו עליו ימים קלים, בתקשורת לא עשו לו חיים קלים ובטח שלא החברים מהמטכ"ל. אני שמח מאוד שכך זה נגמר ולי היה ברור שכך זה ייגמר".

גם הרמטכ"ל אשכנזי התקשר לברך

בין המברכים הרבים שהתקשרו לאלוף יואב גלנט עם בחירתו על ידי שר הביטחון אהוד ברק לתפקיד הרמטכ"ל ה-20, היה גם הרמטכ"ל המכהן רב אלוף גבי אשכנזי

זמן קצר לפני הודעת ברק בישיבת הממשלה הבוקר לפיה גלנט הוא המועמד המועדף, עדכן ברק את אשכנזי על בחירתו. אשכנזי איחל לאלוף גלנט הצלחה בתפקיד החשוב אליו ייכנס בעוד מספר חודשים והבטיח לו את מלוא הסיוע והעזרה.

הרמטכ"ל לא שכח את המועמדים האחרים לתפקיד ושוחח עם כל אחד מהם באופן נפרד לאחר ההודעה הדרמטית. אשכנזי התקשר לאלופים בני גנץ, גדי אייזנקוט, אבי מזרחי וגדי שמני - השוהה כעת בחו"ל, וביקש מהם להמשיך לפעול לטובת צה"ל והמדינה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק