אשכנזי בירך את גלנט וקרא לאלופים להישאר בצה"ל

הרמטכ"ל התקשר לגלנט ובירך אותו על היבחרו לתפקיד הרמטכ"ל ה-20. לאחר מכן שוחח הרמטכ"ל עם האלופים האחרים שהיו מועמדים לתפקיד וביקש מהם להמשיך לפעול לטובת צה"ל והמדינה

בין המברכים הרבים שהתקשרו לאלוף יואב גלנט עם בחירתו על ידי שר הביטחון אהוד ברק לתפקיד הרמטכ"ל ה-20, היה גם הרמטכ"ל המכהן רב אלוף גבי אשכנזי. 

זמן קצר לפני הודעת ברק בישיבת הממשלה הבוקר לפיה גלנט הוא המועמד המועדף, עדכן ברק את אשכנזי על בחירתו. אשכנזי איחל לאלוף גלנט הצלחה בתפקיד החשוב אליו ייכנס בעוד מספר חודשים והבטיח לו את מלוא הסיוע והעזרה.

הרמטכ"ל לא שכח את המועמדים האחרים לתפקיד ושוחח עם כל אחד מהם באופן נפרד לאחר ההודעה הדרמטית. אשכנזי התקשר לאלופים בני גנץ, גדי אייזנקוט, אבי מזרחי וגדי שמני - השוהה כעת בחו"ל, וביקש מהם להמשיך לפעול לטובת צה"ל והמדינה.

ברק הודיע: גלנט יהיה הרמטכ"ל הבא

אלוף יואב גלנט המשמש היום אלוף פיקוד דרום צפוי להתמנות לתפקיד הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל, כך הודיע היום שר הביטחון אהוד ברק בפתח ישיבת הממשלה. ברק כינה את גלנט "מהמובחרים שבמפקדי צה"ל". ראש הממשלה ציין כי מינויו של גלנט הוא "המהלך הנכון במטרה להחזיר תפקוד יציב וטוב לצמרת הצבא".

דבריו של שר הביטחון מגיעים לאחר פרשה ממושכת ומורכבת שזכתה לכינוי "מסמך גלנט", במסגרתה נחשף מסמך המייעץ לגלנט כיצד לפעול על מנת להתמנות לתפקיד הרמטכ"ל הבא. לאחר שהמשטרה לא מצאה חשד לאחריות של איש מחמשת האלופים בזיוף המסמך, המשיך הליך בחינת המועמדים לתפקיד והיום כאמור, הודיע ברק על בחירתו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק