ברק הודיע: גלנט יהיה הרמטכ"ל הבא

שר הביטחון הפתיע הבוקר את הנוכחים בישיבת הממשלה השבועית כשהודיע על כוונתו למנות את האלוף יואב גלנט לתפקיד הרמטכ"ל הבא. ברק ציין כי גלנט הוא המועמד המועדף עליו מבין החמישה. הודעתו טעונה אישור של הממשלה

הפתעה בישיבת הממשלה השבועית הבוקר: שר הביטחון אהוד ברק הודיע כי האלוף יואב גלנט הוא המועמד המועדף עליו לתפקיד מחליפו של הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי. ברק שיבח את גלנט וכינה אותו "מהמובחרים שבמפקדי צה"ל".  

ראש הממשלה בנימין נתניהו חיזק את החלטת שר הביטחון, ואמר הבוקר על המינוי הצפוי, כי "זהו המהלך הנכון במטרה להחזיר תפקוד יציב וטוב לצמרת הצבא".

ברק אמר את הדברים בנוכחות שרי הממשלה שהגיעו לישיבה השבועית. החלטתו של ברק למנות את גלנט לתפקיד הרמטכ"ל ה-20 של צה"ל טעונה אישור הממשלה. הבוקר שוחח ברק עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם ארבעת המועדים האחרים ועדכן אותם על בחירתו. לאחר מכן הצהיר על החלטתו בפני חברי הממשלה האחרים.

דבריו של שר הביטחון מגיעים לאחר פרשה ממושכת ומורכבת שזכתה לכינוי "מסמך גלנט", במסגרתה נחשף מסמך המייעץ לגלנט כיצד לפעול על מנת להתמנות לתפקיד הרמטכ"ל הבא. לאחר שהמשטרה לא מצאה חשד לאחריות של איש מחמשת האלופים בזיוף המסמך, המשיך הליך בחינת המועמדים לתפקיד והיום כאמור, הודיע ברק על בחירתו.

אלוף יואב גלנט (52) מכהן היום כמפקד פיקוד הדרום. במהלך שירותו עמד בין היתר בראש הפיקוד על מבצע עופרת יצוקה. בעבר כיהן כמזכיר הצבאי של ראש הממשלה, כמפקד אוגדת עזה, כמפקד עוצבת עידן וכמפקד יחידת הקומנדו הימי.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

לראשונה: חושף "מסמך גלנט" מדבר

גם מקורבו של אשכנזי בין הנחקרים

הרמטכ"ל העיד: נקלתי במסמך לפני שבועות

המשטרה: לא זקוקים ל"מסמך גלנט"

פרשת גלנט: אבי בניהו נחקר במשטרה

ערוץ 2 נדרש למסור "מסמך גלנט"

גלנט מנסה לסכסך בין ברק לרמטכ"ל?

מסמך גלנט - רק קצה הקרחון

מקור המסמך - "אמין, מוכח ופורה"