לבנון מגיבה לדברי ברק על משט הנשים: "לא רלוונטי"

ממשיכים לנסות לשוט לעזה: מחר צפוי לצאת מלבנון "משט הנשים" לכיוון חופי הרצועה. בישראל כבר הזהירו - המשט לא יגיע ליעדו. ברק קרא אתמול לממשלת לבנון "לקחת אחריות", אך היום מגיב שר התחבורה הלבנוני: "לדברי ברק יש מעט מאוד רלוונטיות כלפינו"

שר התחבורה הלבנוני דוחה היום את דבריו של שר הביטחון אהוד ברק, שאמר אתמול כי ישראל תעצור את "משט הנשים" הלבנוני שאמור להפליג מלבנון ביום ראשון. "לא נגיב למשאלות ולבקשות של ברק, ולמה שהוא אומר יש מעט מאוד רלוונטיות אלינו", אמר השר גאזי ארידי לסוכנות הידיעות איי.אף.פי.

"אנו נמשיך להפעיל את הריבונות שלנו ולעשות את ההחלטות שאנו מוצאים ראויות", הוסיף ארידי.

ברק קרא אתמול לממשלת לבנון "לפעול באחריות ולמנוע את ההפלגה". הוא הוסיף כי ישראל תתיר, כמו במשטים קודמים, את העגינה בנמל אשדוד או בנמל חלופי במצרים.

ביום ראשון כאמור, צפויה לצאת האונייה "מרים" מחופי לבנון ולהפליג לעבר רצועת עזה כשעליה כ-75 פעילות מלבנון ארצות הברית וככל הנראה גם מבריטניה. הנשים אמורות לצאת מנמל טריפולי בלבנון בשעה 22:00 בדרכן לקפריסין ולעזה.

גם קפריסין מסרבת לסייע למשט הקרוב

יאסר קשלאק, מארגן המשק, הודיע אתמול כי "הם נחושים להגיע קודם לקפריסין ומשם לנמל הפלסטיני".

בחודש שעבר אמרה שגרירת ישראל באו"ם גבריאלה שלו כי יש סבירות גבוהה שהספינה הלבנונית נושאת נשק או פעילים עם כוונות לעורר פרובוקציה. קאשלק מצידו הכחיש וטען שהספינה נושאת ציוד רפואי ואספקה הומיניטרית בלבד. האו"ם שב חזר בקריאה למדינות האיזור, לא לנסות לשבור את המצור הימי על רצועת עזה.

שגריר קפריסין בלבנון קיראקוס קורוס מיהר להכריז כי ארצו לא תתיר לספינה הלבנונית "מרים" האמורה להפליג ביום ראשון מלבנון, לעגון בקפריסין בדרכה לרצועת עזה. עוד הוסיף השגריר כי אם תצליח הספינה לעגון באי יגורשו נוסעיה בחזרה לארצותיהם. " על ממשלת ניקוסיה מוטלת אחריות מוסרית וחוקית שלא לסכן חיי-אדם ובטח שלא לערער את היציבות באזורנו", אמר קורוס.

הפתרון הישראלי מול משט הנשים הלבנוני - יחידת נשים

לפני כחודשיים, זמן קצר לאחר מבצע ההשתלטות על המרמרה, דיווחה רשת פוקס ניוז כי לוחמי שייטת הכשירו חיילות מג"ב להתמודדות עם משט הנשים שצפוי לצאת מלבנון לחופי עזה בניסיון לעקוף את הסגר הימי על עזה. על פי הדיווח, הצוערות ערכו אימונים כהכנה לעימות אפשרי שעלול להיערך בים עם הנשים שמתכננות להגיע מנמל טריפולי בלבנון.

החיילות הצעירות, שעוברות הכשרה בדרכן להיות קצינות, התאמנו בסיוע לוחמי השייטת לקראת מגוון אפשרויות להתפתחות בלב ים. בין היתר הן מתכוננות לתרחיש שבו יצטרכו להשתלט על הספינה "מרים" ולהוביל אותה לנמל אשדוד, שם, ייבדק המטען שעליה. על פי הדיווח, הכוח הנשי נועד כדי למזער סיכויים לפגיעה נוספת בתדמית של צה"ל, שהדי ההשתלטות על ספינת המרמרה הטורקית עדיין מלווים אותו.

גורמים בבסיס חיל הים בעתלית דיווחו כי הלוחמים, שמזוהים בעיקר עם מבצעים סודיים מעבר לים, מתקשים להשלים עם המשימה המשונה שניתנה להם. הם דיווחו על נשים צעירות שעברו אימונים על גבי סירות מירוץ ותרגלו השתלטות על ספינה גדולה יותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על המשט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק