אייזנקוט הפציר לבדוק את המסמך

האם הרמטכ"ל גבי אשכנזי התבקש לדווח על "מסמך גלנט" טרם פרסומו? גורמים בחקירה מעידים כי האלוף אייזנקוט, פנה לאשכנזי לאחר שקיבל לידיו את המסמך וביקש ממנו לפנות לרה"מ וליועץ המשפטי. אשכנזי לא עשה דבר

גורמים המקורבים לחקירת פרשת "מסמך גלנט" חושפים כי האלוף גדי אייזנקוט פנה לרמטכ"ל גבי אשכנזי לפני חשיפת המסמך והפציר ממנו לפנות לראש הממשלה או ליועץ המשפטי.

אך מסתבר כי למרות פנייתו של האלוף בחר הרמטכ"ל מסיבה לא ברורה, לא לפנות לגורמים והמוסמכים ולספר להם על קיומו של המסמך השנוי במחלוקת.

צו מעצר נגד החשוד

במשטרה חושדים שפיצחו את זהותו של החשוד בזיוף המסמך, ועל פי דיווחים הוגש נגדו כבר צו מעצר. על פי הדיווחים, החשוד במעשה שהה בתקופה האחרונה מספר פעמים מחוץ לגבולות המדינה - ככל הנראה במסגרת עסקיו. החשוד היה בעברו קצין זוטר בעת שהשתחרר מהצבא והתקדם במסגרת שירות המילואים לדרגת סגן-אלוף.

במהלך שירותו הסדיר הוא שירת ביחידה מובחרת, אולם בימים אלה הוא אזרח ואיש עסקים כבן 35. למרות הפרטים הרבים המצויים בידי המשטרה, שמו של האיש עדיין לא פורסם, והמשטרה חוקרת מה היה המניע מאחורי המעשה לכאורה.

אמש הודיעה גורמים במשטרה המעורבים בחקירה כי הם סבורים שידוע להם מי הוא אותו גורם מסתורי שכתב את המסמך. יש לציין כי האדם שהדליף את המסמך, שכעת עולה כמעט באופן ברור שהוא מזויף, כבר הודה במשטרה בהדלפתו, אך הוא אינו חשוד כלל בפרשה.

רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

גם מקורבו של אשכנזי בין הנחקרים

הרמטכ"ל העיד: נקלתי במסמך לפני שבועות

המשטרה: לא זקוקים ל"מסמך גלנט"

פרשת גלנט: אבי בניהו נחקר במשטרה

ערוץ 2 נדרש למסור "מסמך גלנט"

גלנט מנסה לסכסך בין ברק לרמטכ"ל?

מסמך גלנט - רק קצה הקרחון

מקור המסמך - "אמין, מוכח ופורה"