אל"מ במיל' סיבוני: "אני המקור של חדשות 2"

בשיחה עם עיתון "מעריב" הודה אל"מ במיל גבי סיבוני, המקורב לרמטכ"ל אשכנזי, בחשיפת המסמך ובהעברתו לחדשות 2. "החלטתי לחשוף את המסמך בגלל חומרתו הרבה". המשטרה מיהרה להגיב: "ההדלפה אינה עבירה, סיבוני לא קשור לזיוף המסמך"

,המקור" נחשף (חדשות 2)

זהותו של המדליף בפרשת מסמך גלנט ידועה כעת. בשיחה עם עיתון "מעריב" הודה אל"מ במילואים גבי סיבוני בחשיפת המסמך והעברתו לידי פרשני חדשות ערוץ 2. סיבוני סיים את שירותו הצבאי לפני 15 שנה ונמנה בעברו עם "אחוות הגולנצ'יקים" הכוללת שורה ארוכה של קצינים יוצאי החטיבה.

סיבוני, הנחשב לאחד מחבריו הקרובים של הרמטכ"ל אשכנזי אמר כי עשה זאת "בגלל חומרתו הרבה של המעשה". סיבוני גם מיהר להבהיר כי "נייר העמדה לא יצא מסביבתו של אלוף פיקוד צפון אייזנקוט". "המקור" שהיה עד כה חסוי טוען שהמסמך נכתב בצורה לא מורשית, אך מאמין שתוכנו אינו מזוייף כפי שסבורה המשטרה. "אני חושב שהוא לא מזוייף. מה זיוף? הוא נכתב אולי בצורה לא מורשית על נייר לוגו של אייל ארד, אבל התוכן שלו בכלל לא מזוייף, התוכן שלו אמיתי, מישהו כתב את זה".

סיבוני לא ידע להצביע על האשמים בכתיבתו אולם ידע להעריך "שמה שכתוב בו מלמד על תוכנית עבודה שתוכננה להתממש". במשטרה אישרו אתמול ל"מעריב" כי סיבוני הודה גם בפניהם כי הוא המדליף אך הדגישו כי במעשיו אין כל עבירה פלילית וכי סיבוני לא נחקר כלל תחת אזהרה אלא מסר עדות פתוחה בלבד. עוד הוסיפה המשטרה כי לנותן העדות אין שום קשר לזיופו של המסמך.

עוד בנושא:

 במשטרה יודעים מי זייף את המסמך

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק