פרלמן טוען: כך השב"כ עינה אותי

חיים פרלמן, מי שכונה המחבל היהודי, מתראיין היום לראשונה מאז שוחרר מחוסר ראיות בשבוע שעבר. הוא מספר על העינויים שעבר לטענתו בשב"כ, על השיטות לחלץ ממנו הודאה והוא גם ממשיך להבהיר: "תפרו לי תיק"

חיים פרלמן כבר שוחרר מהכלא לאחר שנעצר על ידי השב"כ, אבל יש לו בטן מלאה על כל מה שעבר שם. היום הוא פתח צוהר למה שעבר עליו מאז שנעצר בחשד שרצח ארבעה פלסטינים וסיפר על כל מה שעבר. הוא נותר עיקש בגרסתו וטוען: "תפרו לי תיק. אני בטוח".

"אמרו לי שאני זבל, חלאת אדם, אבל אני עניתי שאני אדם טוב", הוא מספר. לפרלמן, שכבר מנוסה עם השב"כ, יש מסר מאוד ברור לחבריו אם אי פעם יקבלו הצעה להיות מודיעים: "פשוט לנתק. לא להתעסק איתם".

בפעם האחרונה שהסכים פרלמן לשוחח עם התקשורת, הוא היה מחופש, נרדף ומבוהל. מאז, הוא כבר הרבה יותר רגוע. בריאיון איתו, פרלמן לא חוסך מהסיפורים והציטוטים היישר מחדר החקירות. "נכנסו אלי לחדר ארבעה חוקרים - אחד צעק לי באוזן שאני רוצח והשני אמר בשקט 'אני מודה. אני נשבר'. דבר", הוא נזכר.

השבוע חזר פרלמן להיות מוקף באנשים שהוא אוהב - אשתו, החברים, היועצים וכמובן הילדים והצעצועים. גם הם, כמוהו, רואים בכך נס ששב הבייתה לאחר שזכה כבר בכינוי "המחבל היהודי". הם נתנו לי את התחושה שבחוץ כולם חושבים שאני רוצח ושב"כניק ואפילו אמרו לי שאשתי תתגרש ממני", הוא מספר. "אם יהיה שופט שיכור שישחרר אותך נחזור אותך מהר מאוד", הוא טוען שאמרו לו החוקרים.

בשב"כ משוכנעים: פרלמן הוא הדוקר הסדרתי

פרלמן גם נזכר בחוקר השב"כ "דדה", שלכאורה היה המפעיל שלו. "באמצע החקירה הגיע דדה", מספר פרלמן, "ואמר לי: 'יש לנו בדיוק דקה. חיים, אני אביא להעיד נגדך במשפט, אבל שזה לא יהיה אישי'", נזכר פרלמן בדברים שאמר לו איש השב"כ.

יש לומר, כי למרות החלטת בית המשפט, בשב"כ ובמשטרה משוכנעים שפרלמן הוא הדוקר הסדרתי ומבטיחים להוכיח את הדברים. "אחרי ששפכו את דמי במשך חודש, אני מאמין שעכשיו אנשים יעשו חשבון נפש", הוא מסרב להתרגש. "יש עודף מוטיבציה של השב"כ כדי למצות איתו את הדין", טוען עו"ד חיים קידר, עורך דינו של פרלמן.

פרלמן, לדבריו, למד לקח מאוד חשוב מהמקרה הזה והוא לא לשתף פעולה עם השב"כ, ויהי מה. "האמנתי שיש מצב שאני אעצר", הוא אומר. "העצה הפשוטה ביותר בחקירה הייתה לא לדבר ויישמתי אותה. לא רק שלא דיברתי, אפילו לא הסתכלתי על אף אחד", הוא מוסיף. "ברגע שאדם מדבר עם השב"כ - הוא בידיים שלהם", הוא אומר ומקווה שהפרשה מאחוריו.