המתבצר לחדשות 2: "שיתנו לי מקלט מפני הרוצחים היהודים"

דקות לפני שניסה לחטוף את הקונסול הטורקי ונורה, טלפן נדים אינג'ז לחדשות 2. "אני עכשיו אשרוף איתם את השגרירות", איים. "שארדואן ייתן לי מקלט מדיני מפני הרוצחים האלה, הציונים, הרוצחים היהודים". לאחר מו"מ שנמשך שעות ארוכות, נתנו אנשי השגרירות למשטרת ישראל לעצור את אינג'ז. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי

הכתובת הייתה על הקיר? נדים אינג'ז, שהתבצר היום בשגרירות טורקיה בישראל לאחר שדרש מקלט מדיני ואף ניסה לקחת את הקונסול כבן ערובה, שוחח בימים האחרונים מספר פעמים עם חדשות 2. השיחה האחרונה נעשתה ממש דקות ספורות לפני הדרמה ברחוב הירקון, הערב.

לאחר שעות ארוכות של משא ומתן ולאחר שקיבלו אישור רשמי מאנקרה, התירו אנשי השגרירות הטורקית  לרשויות הישראליות להתחיל לטפל באירוע. המשטרה עצרה את אינג'ז, תושב רמאללה, ולאחר מכן פינה אותו צוות מד"א לבית החולים "איכילוב" בתל אביב, שם הוא מטופל כשמצבו מוגדר קל.

"אני השתלטתי על בני הערובה פה. יש לי בני ערובה", אמר בשיחת טלפון הערב, דקות לפני האירוע, לחדשות 2. "יש לי שניים איתי ועוד חצי שעה... אף אחד לא יענו לי אני אשרוף את השגרירות איתם ואיתי ביחד. אני עכשיו אשרוף איתם את השגרירות. לא יתנו לי לעוף מפה, מהמדינה הזאת, אני אשרוף להם את כל הבניין עכשיו".

"הכול אני אשרוף להם. כל המכוניות, אני אשרוף את הדלתות, אני אשבור את הדלתות, אני אשבור הכול, אני אשרוף את העולם. הנה יש לי בנזין, יש לי נשק, בנזין, מטען חבלה, הכול", אמר. כשנשאל האם הסביר להם מה הרקע למעשה השיב, "אני הסברתי להם, מסכנים פה, התחילו לבכות כאילו... הרגעתי אותם עכשיו. שותים מים גם".

אינג'ז המשיך, "האוליטימטום שלי, אני אומר להם, שארדואן, ראש הממשלה הנכבד, ואני אוהב אותו ואני מכבד אותו, שייתן לי מקלט מדיני מפני הרוצחים האלה, הציונים, הרוצחים היהודים. שיעזור לי, שיעזור לי, שיציל עוד מוסלמי מפני היהודים האלה הרוצחים. שימות אבו מאזן, שימותו כל הרוצחים במוקטעה. שימות מוחמד דחלן, שימות אבו אללה, כל הרוצחים האלה שגונבים את הכסף של העם הפלסטיני ומדכאים את העם הפלסטיני. ירצחו אותי, לא יודע מה יקרה עכשיו".

היה אמור להיפגש הבוקר עם צוות חדשות 2

אינג'ז, כפי שפורסם, היה בעברו משתף פעולה עם ישראל. בשיחות הטלפון האחרונות שניהל עם חדשות 2 הוא נשמע מאוד נסער ומתוסכל ואמר לא פעם שהוא דורש מקלט מדיני בחו"ל.

הוא סיפר שבשנת 2002 השב"כ פנה אליו כמשתף פעולה ודרש ממנו לחסל את מרוואן ברגותי. משלא עשה כך, לטענתו, השב"כ מתנכל לו ומנסה לפגוע בו. בימים האחרונים הוא גורש מישראל לשטחים. "העובדה שאני נמצא בשטחי הרשות הפלסטינית מבחינתי זה גזר דין מוות", אמר. אינג'ז אף היה אמור להיפגש הבוקר עם צוות חדשות 2, אך הוא לא התקשר.

הטלפון הבא ממנו כבר הגיע, כאמור, מתל אביב, דקות לפני האירוע.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ירי בשגרירות - סיקור מיוחד:

פצוע מירי בשגרירות טורקיה בתל אביב

טורקיה: "הוא ניסה לקחת את הקונסול כבן ערובה" 

האיש שהתבצר גם בשגרירות בריטניה