האיש שהתבצר גם בשגרירות בריטניה

האירוע בשגרירות טורקיה הוא ממש לא ההסתבכות הראשונה של נדים ניג'אז עם החוק, ואפילו לא ההתנסות הראשונה שלו בהתפרעות בשגרירויות: בשנת 2006 הוא התבצר במשך שעות בשגרירות בריטניה בתל אביב ואיים שיתאבד אם לא יוענק לו מקלט מדיני. הבריטים נתנו אז למשטרת ישראל לטפל באירוע, שהסתיים ללא נפגעים

נדים אינג'ז, הפלסטיני שהתבצר היום בשגרירות טורקיה בישראל, מכיר היטב את "העבודה": בחודש אוגוסט 2006 התבצר אינג'ז, תושב רמאללה, בשגרירות בריטניה בתל אביב.

גם אז, כמו היום, ביקש מקלט מדיני ואיים שהוא חמוש. בשעות הצהריים הוא נכנס לשגרירות בריטניה אמר שהוא חמוש ואיים להתאבד בירייה. כעבור שעות ארוכות, רק בשעה 22:30 בלילה, הצליח כוח ימ"מ להשתלט עליו בפעולת הסחה.

מאבטחי השגרירות הסבירו אז לשוטרים כי אינג'ז דילג מעל החומה המקיפה את הבניין, רץ לחניון ומשם החל לצעוק שברשותו אקדח ושאם לא ייענו לדרישותיו יתאבד. שגריר בריטניה בישראל היה באותה שעה בבניין, אך בניגוד לטורקים - החליט להפקיד את הטיפול באינג'ז בידי משטרת ישראל, למרות ששטח השגרירויות אינו ישראלי.

טורקיה: "הוא ניסה לחטוף את הקונסול"

משרד החוץ הטורקי פרסם הערב, שעות לאחר תחילת אירוע הירי בשגרירות טורקיה בתל אביב, הודעה לגבי מה שאירע בין כתלי הבניין, ברחוב הירקון בעיר.

"אדם שטוען שהוא פלסטיני ניסה להיכנס לשגרירות שלנו בתל אביב כשעל גופו סכין. הוא טען שהוא נושא אקדח שהתברר כאקדח צעצוע, באמצעותו שבר את החלון של חדר הקבלה בשגרירות", נמסר. הוא החל לצעוק ודרש מקלט מדיני".

עוד פורסם מטעם טורקיה, כי "הוא ניסה לקחת את הקונסול כבן ערובה אך איש ביטחון של השגרירות התערב והשתלט על האיש. עכשיו הוא נחקר על ידי אנשי השגרירות בתל אביב שמנסים לוודא מי בדיוק האיש".

בהודעה לא נמסר דבר לגבי מצבו של האיש, או לגבי הירי שבוצע במקום. מאבטחי השגרירות פתחו באש במהלך עימות שהתפתח במקום. נדים אינג'ז נפצע באורח קל עד בינוני. כוחות גדולים של משטרה, לוחמה בטרור ומד"א נמצאים בזירת האירוע. בתוך בניין השגרירות נכנס סמנכ"ל משרד החוץ, שמתאם את הוצאת הפלסטיני הפצוע לאמבולנס מד"א.

אינג'ז דיבר הערב בשיחת טלפון עם כתב חדשות 2, דקות לפני האירוע. "אני השתלטתי על בני הערובה פה, אני אשרוף הכל. אם לא יתנו לי לעוף מפה אני אשרוף את כל השגרירות", אמר אינג'ז. "אני אשרוף הכל, יש לי מטען חבלה, הכל. אני פונה לארדואן, ראש הממשלה האהוב: תן לי להיכנס, ירצחו אותי פה הרוצחים היהודים", אמר.

בהכנת הידיעה השתתפו ערד ניר, גלעד שלמור, אוהד חמו וניר דבורי

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ירי בשגרירות - סיקור מיוחד:

פצוע מירי בשגרירות טורקיה בתל אביב

טורקיה: "הוא ניסה לקחת את הקונסול כבן ערובה"