פצוע מירי בשגרירות טורקיה בת"א

פלסטיני תושב רמאללה המוכר למשטרה נכנס הערב לתוך שגרירות טורקיה בת"א כדי לבקש מקלט מדיני, עלה לקומה ה-2 והתבצר בפנים. המאבטחים פתחו באש, אדם אחד נפצע קל-בינוני. המתבצר אמר לחדשות 2 דקות לפני האירוע: "אני אשרוף את כל השגרירות". הטורקים מסרבים לאפשר לאנשי מד"א להיכנס למתחם השגרירות

פלסטיני תושב רמאללה, סייען שב"כ לשעבר, נכנס הערב לתוך מתחם שגרירות טורקיה ברחוב הירקון בתל אביב כדי לבקש מקלט מדיני בטורקיה והתבצר בפנים.

מאבטחי השגרירות פתחו באש במהלך עימות שהתפתח במקום. הפלסטיני, נדים אינג'ז, נפצע באורח קל עד בינוני. כוחות גדולים של משטרה, לוחמה בטרור ומד"א נמצאים בזירת האירוע. בתוך בניין השגרירות נמצא כעת סמנכ"ל משרד החוץ, שמתאם את הוצאת הפלסטיני הפצוע לאמבולנס מד"א.

"אני אשרוף הכל, יש לי מטען חבלה"

אינג'ז, פלסטיני תושב רמאללה המוכר היטב למשטרה ולכוחות הביטחון, התבצר כבר באוגוסט 2006 בשגרירות בריטניה בתל אביב, באירוע שמזכיר מאד את האירוע היום. אז הוא הפנה אצבע מאשימה כלפי השב"כ שלטענתו מנסה לחסל אותו.

אינג'ז דיבר הערב בשיחת טלפון עם כתב חדשות 2, דקות לפני האירוע. "אני השתלטתי על בני הערובה פה, אני אשרוף הכל. אם לא יתנו לי לעוף מפה אני אשרוף את כל השגרירות", אמר אינג'ז. "אני אשרוף הכל, יש לי מטען חבלה, הכל. אני פונה לארדואן, ראש הממשלה האהוב: תן לי להיכנס, ירצחו אותי פה הרוצחים היהודים", אמר.

הטורקים מסרבים לאפשר לצוות מד"א להיכנס

אנשי השגרירות לא אפשרו לשוטרים הישראלים להיכנס לבניין ולא עדכנו אותם על המתרחש, זאת משום ששטח השגרירות מוגדר שטח ריבוני טורקי. "כוחות משטרה אינם מורשים להיכנס לשטח השגרירות, הטיפול באירוע הועבר למשרד החוץ. כוחות משטרה נמצאים מחוץ לשגרירות", נמסר ממשטרת תל אביב. 

"אנחנו לפי דעתי גם לא נקבל אישור להיכנס פנימה", מסר דובר מד"א לחדשות 2. "אנחנו ממתינים שיוציאו את הפצוע החוצה".

ממשרד החוץ נמסר כי בשעה זו יש מגעים עם השגרירות הטורקית בתל אביב על מנת לנסות ולעמוד על המתרחש בבניין ולהעביר את הפצוע לטיפול רפואי. סמנכ"ל משרד החוץ הורשה להיכנס לבניין והוא זה שמנהל את המשא ומתן מול הטורקים.

בהכנת הידיעה השתתפו גלעד שלמור, אוהד חמו וניר דבורי

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק