הרמטכ"ל עצמו העביר את המסמך למשטרה

התפתחות דרמטית בחקירת "מסמך גלנט": אשכנזי בעצמו הוא שהעביר לידי החוקרים עותק של המסמך, זאת במהלך חקירתו שנערכה כבר בשבוע שעבר. הרמטכ"ל העיד כי המסמך הגיע ללשכת המטכ"ל כבר לפני מספר שבועות, והועבר לבדיקת הפצ"ר. גורמים בטחוניים מביעים פליאה על כך שהרמטכ"ל ידע - אולם לא דיווח לשר הביטחון או למשטרה

חקירת המסמך שמסעיר את המדינה: הרמטכ"ל גבי אשכנזי העביר את "מסמך גלנט" לידי המשטרה, וסיפר כי המסמך הגיע לידיו כבר לפני כמה שבועות.

מתברר כי במהלך עדותו במשטרה, שהתקיימה כבר בשבוע שעבר, העביר אשכנזי עצמו לחוקרים את המסמך, מה שהביא להודעת המשטרה שאין עוד צורך לחייב את חדשות ערוץ 2 למסור אותו.

על פי עדותו של רב-אלוף אשכנזי, לאחר שקיבל את המסמך לפני כמה שבועות, הוא מסר אותו לפרקליט הצבאי הראשי, תת אלוף אביחי מנדלבליט, וביקש ממנו לבדוק אותו כיוון שחשד שישנם היבטים פליליים למסמך.

הרמטכ"ל טען כי הפרקליט הצבאי לא הספיק להשלים את חוות הדעת שלו לפני פרסום המסמך כאן בחדשות ערוץ 2. בינתיים נמשכת גביית העדויות מגורמים שמעורבים בפרשה, כולל מקצינים בכירים בצה"ל.

בעקבות הפרסום על כך שאשכנזי מסר את המסמך לחוקרים, גורמים ביטחוניים הביעו פליאה בשיחה עם חדשות 2 על כך שלמרות שהרמטכ"ל היה מודע לקיומו של המסמך, הוא לא טרח לעדכן את שר הביטחון בפרטים או לפנות למשטרה כדי שתפתח בחקירה.

המסמך הגיע למטכ"ל כבר לפני שבועות

מוקדם יותר היום דווח ברשת ב' של קול ישראל כי הרמטכ"ל אשכנזי העיד שהמסמך, המכונה "מסמך גלנט", הגיע לידי המטה הכללי כבר לפני כמה שבועות. לדבריו, עם הגעתו של המסמך ללשכת המטכ"ל, אשכנזי הוא שהעביר אותו אל הפרקליט הצבאי הראשי (הפצ"ר), כדי שיבדוק אם יש חשד לפלילים או לעבירות משמעת. הפצ"ר טרם מסר את חוות דעתו וגם הוא יידרש להעיד במשטרה.

למרות הדיווח אמש בערוץ הראשון כי חקירת המשטרה עד כה העלתה שהמסמך מזויף, הרי שעל פי בדיקת חדשות 2, במשטרה מבהירים כי אין עדיין שום קביעה סופית באשר למהימנות המסמך. אמנם הנחת העבודה של החוקרים היא שהמסמך מזויף, אולם היא עדיין לא התבססה ועדיין נבדקת גם האפשרות האחרת.

מהמסמך שתוכנו פורסם כאן לראשונה, עולה תוכנית מקיפה שבסיומה יזכה גלנט בתפקיד הנחשק: יצירת משבר תקשורתי בעצימות נמוכה עם הרמטכ"ל, בעיקר סביב מבצע "עופרת יצוקה", יצירת אפקט היעלבויות מצדו של הרמטכ"ל המכהן רא"ל גבי אשכנזי, מה שכונה "אפקט דוד לוי". בנוסף, מציע אייל ארד אפשרות לפיה ימונה גלנט לתפקיד ראש המוסד או ראש השב"כ באם לא ימונה בסופו של דבר לרמטכ"ל.

רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

הרמטכ"ל העיד: נקלתי במסמך לפני שבועות

המשטרה: לא זקוקים ל"מסמך גלנט"

פרשת גלנט: אבי בניהו נחקר במשטרה

ערוץ 2 נדרש למסור "מסמך גלנט"

גלנט מנסה לסכסך בין ברק לרמטכ"ל?

מסמך גלנט - רק קצה הקרחון

מקור המסמך - "אמין, מוכח ופורה"