הרמטכ"ל העיד: נתקלתי במסמך לפני כמה שבועות

הרמטכ"ל גבי אשכנזי מסר עדות במשטרה במסגרת חקירת "מסמך גלנט" שמתנהלת בימים האחרונים. לדברי הרמטכ"ל, המסמך הגיע ללשכת המטכ"ל כבר לפני מספר שבועות, והועבר לבדיקת הפרקליט הצבאי הראשי. במשטרה עדיין חוקרים את מהימנות המסמך

מי עומד מאחורי זיוף המסמך? (חדשות 2)

נמשכת חקירת מהימנות מסמך גלנט: הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי הגיע למשטרה ומסר עדות במסגרת החקירה בפרשת המסמך שהצליח להסעיר את המערכת הפוליטית והצבאית. רשת ב' של קול ישראל דיווחה היום כי אשכנזי העיד שהמסמך, המכונה "מסמך גלנט", הגיע אל המטה הכללי כבר לפני כמה שבועות.

לדבריו, עם הגעתו של המסמך ללשכת המטכ"ל, אשכנזי הוא שהעביר אותו אל הפרקליט הצבאי הראשי (הפצ"ר), כדי שיבדוק אם יש חשד לפלילים או לעבירות משמעת. הפצ"ר טרם מסר את חוות דעתו וגם הוא יידרש להעיד במשטרה.

אמש דווח בערוץ הראשון כי חקירת המשטרה עד כה העלתה שהמסמך מזויף, אולם על פי בדיקת חדשות 2, במשטרה מבהירים כי אין עדיין שום קביעה סופית באשר למהימנות המסמך. אמנם הנחת העבודה של החוקרים היא שהמסמך מזויף, אולם היא עדיין לא התבססה ועדיין נבדקת גם האפשרות האחרת.

מהמסמך שתוכנו פורסם כאן לראשונה, עולה תוכנית מקיפה שבסיומה יזכה גלנט בתפקיד הנחשק: יצירת משבר תקשורתי בעצימות נמוכה עם הרמטכ"ל, בעיקר סביב מבצע "עופרת יצוקה", יצירת אפקט היעלבויות מצדו של הרמטכ"ל המכהן רא"ל גבי אשכנזי, מה שכונה "אפקט דוד לוי". בנוסף, מציע אייל ארד אפשרות לפיה ימונה גלנט לתפקיד ראש המוסד או ראש השב"כ באם לא ימונה בסופו של דבר לרמטכ"ל.

 רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

 ערוץ 2 יידרש למסור "מסמך גלנט"