חיפושים אחר קצין הנדסה קרבית שנעדר

חיפושים נרחבים נערכים אחר קצין מהנדסה קרבית שנטש אימון של יחידתו אתמול בדרום הארץ. ככל הנראה עימות עם מפקדו הוביל לתקרית שמאז נעלמו עקבותיו. החיפושים נערכים גם באזור בית המשפחה בשיתוף מצ"ח והמשטרה

חיפושים אחר קצין שנעדר מאז אמש, ארכיון (חדשות 2)

לאן נעלם הקצין? חיפושים נרחבים נערכים ביממה האחרונה אחר קצין בחיל הנדסה קרבית בדרגת סרן, שנטש אתמול במפתיע את יחידתו במהלך אימון בדרום הארץ.

מעדויות של חבריו ליחידה עולה שהקצין החליט לנטוש את האימון לאחר שהתעמת עם מפקדיו. גורמי משטרה ומצ"ח ביקרו בבית הקצין ביממה האחרונה ושוחחו עם הוריו, בניסיון לאתר את מיקומו.

מדובר צה"ל נמסר כי "מדובר בקצין בדרגת סרן שעזב את יחידתו ללא רשות. המשטרה ומצ"ח ביקרו בבית החייל ומנסים כעת למצוא את מיקומו".

מקרה שני בתוך חודש

לפי כחודש אותר החייל נדב הימן בתום חיפושים שנערכו אחריו, בו השתתפו מאות חיילים ומתנדבים. הלוחם בן ה-21 מסיירת מטכ"ל נעדר לאחר שנטש אימון של יחידתו באזור לכיש הנעדר, ונמצא בסופו של יום ליד בית הוריו כהוא בריא ושלם.

הימן ערך ניווטים באזור לכיש, אולם על פי הדיווחים הוא עזב את יחידתו בשעות הבוקר המוקדמות. מעדויות חבריו עולה כי במהלך האימון ביער חרובית מחה הלוחם על הקושי באימון ולפתע פתח בריצה - ומאז נעלמו עקבותיו. משטרת ישראל וצה"ל ניהלו סריקות אחריו בין צומת מסמיה לעמק האלה בניסיון לאתר אותו.

הוא עזב את יחידתו באזור שבין צומת מסמיה לבין צומת האלה במהלך תרגיל הניווט נערך בשעות הלילה. כל חייל ניווט לבדו כשהוא מצויד במכשיר איתור, שתפקידו לשדר אותות מצוקה במקרה הצורך ולספק מידע על מיקומו של כל חייל. לקראת שעות הבוקר המוקדמות, מכשיר האיתור חדל לפעול באופן פתאומי ואז עלה החשד שהוא נקלע למצוקה. לבסוף כאמור, אותר בריא ושלם.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק