מצרים: יוזמה חדשה לשחרורו של גלעד שליט

המתווך הגרמני על סף הרמת ידיים מהמגעים לשחרור החייל, ובקהיר מתכוונים לשוב ולקחת את המושכות: בכיר מצרי צפוי להגיע בקרוב לישראל ולהציג תכנית חדשה שתסייע בהנעת המגעים, לאחר חודשים של קיפאון. לאחר מכן ייפגש עם בכירי חמאס בעזה ובדמשק. הנציג המצרי יצטרך לפתור את סלע המחלוקת בין הצדדים - גירוש האסירים לעזה

אחרי חודשים ארוכים של קיפאון במשא ומתן, צפויה מצרים להציג בקרוב בפני ישראל והחמאס יוזמה חדשה להשגת עסקה שתביא לשחרורו של גלעד שליט. מקורות בקהיר אומרים הבוקר כי זמן רב המתווך הגרמני לא מצליח להשיג פרצת דרך במגעים, ועל כן מתכוונת מצרים לשוב ולהתערב בשיחות, במטרה לרשום התקדמות.

על פי מספר דיווחים בכלי תקשורת ערביים מסתמן כי חמאס הסכים לקבל את מספר האסירים שאישרה ישראל לשחרר בעסקה, אולם עיקר הוויכוח סביב סוגיית גירושם של כמה מבכירי חמאס לעזה. במצרים מתכוונים לשלוח בימים הקרובים נציג בכיר לישראל, שצפוי להציג את היוזמה החדשה שתביא, לטענת המצרים, לפריצת דרך בשיחות.

לאחר מכן, על פי הדיווח ממצרים, צפוי הנציג מקהיר לפגוש גם את בכירי חמאס בעזה ובדמשק. "מבין הנקודות החשובות בהם תעסוק היוזמה היא הגדרת משך הזמן בהם יוגדרו כמה מאסירי חמאס מגורשים", אמרו היום בקהיר. "כמו כן ננסה לגרום לישראל להפחית את מספר האסירים אותה היא רוצה לגרש לרצועת עזה או מחוץ לשטחי הרשות הפלסטינית".

רוצים לקבל עדכונים על המו"מ לשחרור שליט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק