פרשת גלנט: אבי בניהו וקציני צבא נוספים נחקרו במשטרה

כתב הערוץ הראשון אורי כהן אהרונוב חשף בתכנית "יומן" כי בעקבות פרשת מסמך גלנט זומנו לחקירה במשטרה מספר קציני צבא, ביניהם גם דובר צה"ל תא"ל אבי בניהו. על פי הפרסומים בערוץ הראשון, צפוי בניהו להיחקר עוד מספר פעמים בהמשך

קציני צבא נחקרו במשטרה בפרשת "מסמך גלנט", וביניהם גם דובר צה"ל תא"ל אבי בניהו - כך פרסם הערב לראשונה אורי כהן אהרונוב בתכנית "יומן" של הערוץ הראשון. ככל הנראה, צפוי להיחקר בניהו פעמים נוספות בנושא.

על פי פרסום באתר האינטרנט של העיתונאי יואב יצחק, בניהו הוא החשוד המרכזי בפרשת המסמך וחקירתו נערכה היום או אתמול. עוד עולה מהדיווח ב"יומן" כי החקירה כעת אינה רק בבדיקת אמינותו של המסמך, אלא במערכת היחסים בין משרדו של שר הביטחון ללשכת הרמטכ"ל גבי אשכנזי. לפי הדיווח, העיד בניהו במשטרה כבר שלוש פעמים וייתכן כי הוא צפוי להיות מזומן גם בהמשך.

ככל הנראה, מחפשת המשטרה אחר מי שעונה לתנאים הבאים - הוא מעודכן מאוד במשרד הביטחון ובמתרחש בצמרת צה"ל, הוא חפץ במינויו של גלנט לרמטכ"ל וגם מקיים קשר כלשהו עם משרד ארד-חורב.

כיוון נוסף שנלקח בחשבון הוא מצב של הפוך על הפוך, בו מישהו שמעודכן מאוד ובקיא בצמרת צה"ל, מתנגד לגלנט עוין את ארד חיפש למעשה לפגוע בשלושתם. נכון לעכשיו, צפויה חקירת העניין להימשך עוד זמן רב, עד אשר יהיה ניתן להבין מי עומד מאחורי המסמך ומה כוונותיו.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לפרסום הידיעה: "כפי שהתחייב הרמטכ"ל בהודעה שפורסמה, ישתפו בצה"ל פעולה באופן מלא ובלתי מסויג ככל שיידרש על מנת להגיע לחקר האמת. בצה"ל לא מוסרים פרטים כלשהו לגבי מוסרי העדויות וכל שאלה בעניין זה יש להפנות למשטרת ישראל".

 ההחלטה נדחתה בשבוע

כזכור, דחה אתמול בבוקר בשבוע בית המשפט המחוזי בפתח תקווה את ההחלטה בעניין "מסמך גלנט". בשלב זה יישאר המסמך בכספת בית המשפט. חברת חדשות 2 ערערה על החלטת השופט נחום שטרנליכט בבית משפט השלום בפתח תקווה, המורה לה למסור את "מסמך גלנט" המקורי לחוקרי היאחב"ל.

היועץ המשפטי של החברה טען בערעור שהגיש כי העברת המסמך לידי המשטרה עלולה לחשוף את זהות המקור וכי מדובר בפגיעה של ממש בחיסיון העיתונאי.

אמש פרסמה אגודת העיתונאים בירושלים הודעת תמיכה בעמדת חדשות ערוץ 2, שבה נאמר כי אגודת העיתונאים מקווה שלא תיגרם שום פגיעה למקור שהביא לחשיפת המסמך. "עדיף לעיתונאי לשבת בכלא מאשר לחשוף מקור", אמר מנכ"ל האגודה יוסי בר מוחא.

 רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

 ערוץ 2 יידרש למסור "מסמך גלנט"