דיווח: טורקיה מצטרפת למירוץ החימוש של חיזבאללה

עיתון איטלקי חשף אתמול הסכם סודי שנחתם בין טורקיה לאירן, במסגרתו יווצר רצף טריטוריאלי מאירן, דרך טורקיה ועד לבנון - דרכו יעברו משאיות עמוסות בטילים לחיזבאללה. על פי הדיווח, סוכני מודיעין אירניים יאבטחו את המשאיות

ציר רשע חדש במזרח התיכון? העיתון האיטלקי "קוריירה דלה סרה" חושף כי טילים ואמצעי לחימה משוכללים עשויים לעשות דרכם מאירן דרך טורקיה וסוריה - ישירות לארגון חיזבאללה.

על פי ה"קוריירה", הסכם סודי חדש נחתם בין אנקרה לטהרן - היוצר למעשה רצף טריטוריאלי בין משמרות המהפכה האירניים לבין ארגונו של חסן נסראללה. ההסכם מאפשר לאירן ולטורקיה לחמש את חיזבאללה.

"חיזבאללה בטוח בכוחו ומודע למשקלו הפוליטי", כתב גוידו אולימפיו, הכתב האיטלקי שחשף את דבר ההסכם. עוד נכתב ב"קוריירה" כי "המעבר ייעשה באמצעות משאיות, כלים תעשייתיים ומכוניות. סוכנים חשאיים של שתי המדינות בתיאום עם ממונים בחיזבאללה יסייעו ביצירת תנאים נוחים למעבר ויאבטחו אותו".

ראש המודיעין הטורקי החדש חתם על ההסכם

הפרטים על המסלול החדש סוכמו במהלך מפגש בין ראש השירותים החשאיים של משמרות המהפכה האירניים חוסיין טאאב לבין ראש המודיעין הטורקי החדש האקרן פידאן. רק לאחרונה הזהיר שר הביטחון אהוד ברק מפני מינויו של פידאן לתפקיד ראש המודיעין הטורקי.

אולימפיו עצמו אמר לעיתון "ידיעות אחרונות" כי "הטורקים, טרם הגיעו לנקודת האל-חזור של זניחת המערב לטובת ציר חזק עם טהרן. עבורם כל עוד אירופה ממשיכה לסגור בפניהם את הדלת, האירנים מהווים ציר חלופי וקלף חזק נוסף באיזור שהם יכולים באמצעותו להשתתף במשחק".

עם או בלי קשר, הכריז אמש שר האנרגיה הטורקי כי למרות הסנקציות על אירן, תמשיך טורקיה לספק לה דלק. בראיון לסוכנות הידיעות רויטרס אמר השר: "אירן חשובה לנו יותר מאמריקה. אנחנו מקבלים מהם נפט גולמי, מאמריקה איננו מקבלים דבר".

 רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק