ח"כ זועבי ממשיכה להכחיש: "לא ידעתי על הנשק בספינה"

לאחר פרסום הסרטון בגלי צה"ל, החושף כי הח"כית ידעה על הנשק שנמצא על הספינה, ממשיכה זועבי להכחיש: "הסתכלתי כל הזמן על הגופות, הפסקתי לחשוב, הפסקתי לראות", היא אומרת בשיחה עם ערוץ החדשות. "אנשי המשט אינם טרוריסטים, הרגתם פעילי שלום". האזינו לריאיון

"הקלטת שפורסמה לא אומרת כלום. נכנסתי לחדר רק מאוחר יותר ולא ראיתי נשק. הסתכלתי כל הזמן על הגופות", כך מגיבה ח"כ חנין זועבי לקלטת הווידאו שנחשפה הבוקר בגלי צה"ל, ובה היא נראית עומדת לצד חמושים על הסיפון - בניגוד לטענותיה.

"אחרי הקורבן הראשון התחלתי לחשוש, הפסקתי לחשוב, הפסקתי לראות. זו הייתה פעם ראשונה שאני רואה גופה", אמרה זועבי בשיחה עם ערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט. "הייתי צריכה להפנות את ראשי כדי לראות אותם, אבל בכלל לא הבנתי מה קורה בכלל".

"הנשק היחיד על הספינה - של צה"ל"

לאחר מכן, שבה והגנה על אנשי המשט. "הם לא טרוריסטים. האנשים שהרגתם הם פעילי שלום, פעילים פוליטיים. מי שהתנהג באלימות היו חיילי צה"ל", תקפה זועבי. "הנשק היחיד שהיה על הספינה היה הנשק של הצבא הישראלי".

"אני דורשת שצה"ל ישחרר את הקלטת המלאה, לפחות את ארבע או חמש השעות הראשונות ואת השעה וחצי של ההשתלטות", קראה זועבי. "ככה יתברר מה ח"כ זועבי עשתה: אני תרגמתי ואני תיווכתי בין הגורמים על הספינה".

היא שבה והדגישה כי "צה"ל הפר את החוק הבינלאומי. במבחן התוצאה היו תשעה הרוגים טורקים ולא היו שום הרוגים ישראלים".

הקלטת: תיעוד מ-3 מקומות שונים על הסיפון

בסרטון שנחשף הבוקר על ידי ספי עובדיה, כתב גלי צה"ל בכנסת נראית זועבי כאשר היא עומדת במדרגות הספינה לצד פעילי הארגון החמושים באלות ומוטות בזמן שחיילי צה"ל משתלטים על הסיפון התחתון. בהמשך הקטע, נשמעת זועבי מתווכחת עם אחד מקציני צה"ל בניסיון למנוע פינוי פצוע קשה לבית חולים.

בצילומי הווידאו, שצולמו ככל הנראה על ידי צלמים ועיתונאים טורקיים על הספינה, מתועדת זועבי בשלוש נקודות זמן שונות על הספינה: בתכנון של הפעילים החמושים ובהיערכות להגעת חיילי השייטת, בשלבי המאבק החמוש על הספינה ותקיפת לוחמי צה"ל וגם בשלב פינוי הפצועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק