דיווח: נמנעה פעולת תגמול ישראלית על תקרית הירי בלבנון

ישראל תכננה תגובה צבאית קשה ונרחבת בשטחי לבנון בעקבות מותו של המג"ד בתקרית הירי בשבוע שעבר - אך נמנעה מלעשות זאת ברגע האחרון, כך מדווח הבוקר העיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט". על פי הדיווח, מגעים שקיים השר ברק עם ארה"ב, צרפת, מצרים וירדן מנעו התקיפה הישראלית

ישראל תכננה מבצע רחב היקף ותגובה קשה נגד צבא לבנון בעקבות תקרית הירי בשבוע שעבר, בה נהרג סא"ל (מיל') דב (ברי) הררי ז"ל ונפצע קשה סרן עזרא לאקיה - כך מדווח הבוקר העיתון הלונדוני "א-שרק אל-אווסט".

על פי הדיווח, תכננה ישראל "פעולת תגמול ונקמה על מותו של קצין צה"ל". אולם, גורמים דיפלומטים בצרפת אמרו לעיתון כי "מגעים שקיים שר הביטחון אהוד ברק עם מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, נשיא צרפת ניקולה סרקרוזי ובכירים במצרים ובירדן" - גרמו לישראל בסופו של דבר שלא להוציא לפועל את תכניתה.

אמש דיווח העיתון הלבנוני "א-ספיר", כי ועדת הבדיקה של האו"ם לתקרית על סף סיומה של חקירת תקרית האש הקטלנית. כוחות האו"ם בדרום לבנון, יוניפי"ל, סיימו את החקירה ודוברו של מזכ"ל האו"ם אמר לעיתון כי הדוח הסופי של החקירה יצביע על כך שהעצים אותם ביקשה ישראל לכרות היו בצד הישראלי של הקו הכחול, ולפיכך לא הייתה לגיטימציה לצבא הלבנוני לפתוח באש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מארב בלבנון - סיקור מיוחד

מה גרם לתחילת חילופי האש?

ההרוג הותיר ארבעה ילדים יתומים

החייל שנפצע קשה זכה בצל"ש בעבר

צפו: העמדה ממנה נורו חיילי צה"ל

"המארב הלבנוני היה מתוכנן"

יוניפי"ל השיג הסכמה להפסקת האש

"זה נשמע כמו קטיושות בתוך העיר

הרוג ופצוע קשה בתקרית הירי בלבנון

חילופי אש כבדים בגבול לבנון