דיווח: האו"ם צפוי לגנות את לבנון בנוגע לתקרית הירי על כוח ההנדסה

כוחות יוניפי"ל שבדרום לבנון סיימו את חקירת הירי שבוצע על ידי צבא לבנון בשבוע שעבר לעבר כוח הנדסה, ממנו נהרג סא"ל דב הררי. הדוח אמור לקבוע שלבנון היא אחראית ישירה לירי, שהיה בלתי מוצדק מכיוון שהעץ אותו ישראל כרתה היה בשטחה. מועצת הביטחון צפויה לגנות את לבנון על הפעולה

האו"ם על סף סיומה של חקירת תקרית האש הקטלנית בה נהרג סא"ל במילואים דב הררי ז"ל, 4 חיילים לבנוניים ועיתונאי לבנוני המקורב לחיזבאללה בשבוע שעבר, כך לפי דיווח שפורסם היום בעיתון א-ספיר הלבנוני.

כוחות האו"ם בדרום לבנון, יוניפי"ל, סיימו את החקירה. מקורות דיפלומטיים באו"ם אמרו לעיתון כי מועצת הביטחון תערוך מחר ישיבה סגורה, שנייה במספר, בנושא בקשת ישראל לגנות את הירי שלבנון ביצעה לעבר כוח ההנדסה. דוברו של מזכ"ל האו"ם אמר לעיתון כי הדוח הסופי של החקירה יצביע על כך שהעצים אותם ביקשה ישראל לכרות היו בצד הישראלי של הקו הכחול, ולפיכך לא הייתה לגיטימציה לצבא הלבנוני לפתוח באש.

הדבר מצביע, לפי הדיווח, על אשמת צבא לבנון בירי הקטלני.

בשבוע שעבר הודיע יוניפי"ל כי אנשים מטעמו ערכו מדידות באזור ההיתקלות, על מנת לבחון את מרחק נקודת הימצאות הכוחות הישראלים מקו הגבול. "מבדיקת הארגון עולה שהעצים שנכרתו על ידי הצבא הישראלי ממוקמים דרומית מקו הגבול בין המדינות, בצד הישראלי", נכתב בהודעה של דובר הארגון באזור קולונל נרש בהט.

מארב בלבנון - סיקור מיוחד

מה גרם לתחילת חילופי האש?

ההרוג הותיר ארבעה ילדים יתומים

החייל שנפצע קשה זכה בצל"ש בעבר

צפו: העמדה ממנה נורו חיילי צה"ל

"המארב הלבנוני היה מתוכנן"

יוניפי"ל השיג הסכמה להפסקת האש

"זה נשמע כמו קטיושות בתוך העיר

הרוג ופצוע קשה בתקרית הירי בלבנון

חילופי אש כבדים בגבול לבנון