נסראללה טוען: כך נראה אסון השייטת

במהלך "נאום ההפתעות" שלו הציג חסן נסראללה סרטון מהתקרית בה נהרגו 12 לוחמי השייטת. "בזמן שהמזל"ט הישראלי צילם את האזור בו צעדו לוחמי צה"ל - קיבלנו את השידור", טען מזכ"ל החיזבאללה. צפו בתמונות

13 שנה אחרי אסון השייטת, בו נהרגו 12 לוחמים, הציג הערב מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה סרטון, חדש לטענתו, ובו לכאורה תיעוד חילוץ הפצועים בתקרית הקשה - כפי שצולמו בידי מזל"ט.

"בזמן שהמזל"ט הישראלי צילם את האזור בו צעדו הלוחמים הישראלים - קיבלנו את השידור", טען מזכ"ל חיזבאללה. "הודות לכך נערכנו מראש וטמנו מארב ללוחמים. לא היו לנו אמצעים לראיית לילה - ולהם כן".

בהמשך נאומו הציג נסראללה סרטונים מתוך מזל"טים של העיר ביירות. "זוהי הוכחה שישראל חיסלה את חרירי", הבהיר מזכ"ל חיזבאללה. בסרטונים עצמם הוצגו מבני-מפתח בביירות, ובהם לשכתו של חרירי ולשכתם של בכירים לבנוניים נוספים. כמו כן הוצגו בסרטונים דרכי המילוט, לכאורה, של מבצעי החיסול של אל-חרירי מחוץ לעיר.

הנאום: "ישראל מנסה להפליל אותנו"

נסראללה פתח את דבריו בכך שטען כי ישראל מנסה להפליל את חיזבאללה בחיסול אל-חרירי. "האמת היא שישראל גייסה בעבר משתף פעולה, שהיה מקורב לרפיק אל-חרירי, באמצעותו לחצה על חרירי כי חיזבאללה בכלל, ועימאד מורנייה בפרט, מתכננים לחסלו", אמר מזכ"ל חיזבאללה.

לאחר מכן המשיך: "לישראל יש את היכולת לבצע את החיסול הזה או פעולות דומות, ואין לי צורך לפרט על כך. היא כבר ביצעה פעולות דומות נגד בכירים פלסטינים ובכירים לבנונים, שכן לבנון היא אחת הזירות הנוחות לביצוע הפעולות הללו, אחרי שטחי הרשות הפלסטינית. היא מגייסת משתפי פעולה משלל המגזרים בלבנון".  

נסראללה הציג מספר סרטוני וידאו ובהם נראים משתפי פעולה, לכאורה, של ישראל, בלבנון, אשר סייעו לה לנסות ולפגוע ואף לחסל את ראשי ההנהגה הלבוניים. "על בסיס אלו אנו טוענים כי ישראל היא שחיסלה את רפיק אל-חרירי", הדגיש נסראללה. הוא טען כי בחיסולו של אל-חרירי, ניסתה ישראל ליצור מלחמת אחים בלבנון, בין השיעים לסונים - אך לא הצליחה.

בהמשך, התייחס נסראללה לאסון השייטת. "בזמן שהמזל"ט הישראלי צילם את האזור בו צעדו הלוחמים הישראלים - קיבלנו את השידור", אמר מזכ"ל חיזבאללה. "הודות לכך נערכנו מראש וטמנו מארב ללוחמים. לא היו לנו אמצעים לראיית לילה - ולהם כן". לאחר מכן, שידר נסראללה את התמונות מהמזל"ט הישראלי בהן מתועד, לכאורה, חילוצם של הפצועים בתקרית הקשה.

"מדוע מזל"טים ישראלים מצלמים את ביירות?"

כמו כן הציג מזכ"ל חיזבאללה שלושה סרטונים נוספים של מזל"טים ישראלים, לכאורה, ובהם מתועדת היערכות לחיסולם של פעילים בארגון. "זוהי הוכחה לכך שפעילות המזל"טים הישראלים בשמי לבנון מהווה הכנה לפעולות חיסול נוספות", הצהיר נסראללה.

לאחר שידור צילומי המזל"ט של ביירות, תהה נסראללה: "אם אין באזור הזה שום מרכז או מטה של חיזבאללה או של בכירים בחיזבאללה - מדוע מצלמים המזל"טים את האזור"?

"לא נספק את ההוכחות לוועדת החקירה"

נסראללה סיים את דבריו בטענה כי גם בימים שלפני חיסולו של רפיק אל-חרירי, ביום החיסול ובימים שאחרי, קיימת בידיו אינפורמציה מאומתת ומהימנה על פעילות של חיל האוויר הישראלי בלבנון. הוא שידר סרטון המסכם, לטענתו, את פעילות חיל האוויר בסמוך לחיסול, ובו פורטו שעות הפעילות והמשכה. "אחד ממשתפי הפעולה עם ישראל, ע'סאן אל-ג'ד, שהה בזירת החיסול ביום שלפני, ה-13 בפברואר", אמר נסראללה.

נסראללה נשאל על ידי העיתונאים האם מתכוון חיזבאללה למסור את ה"הוכחות" שבידיו לידי ועדת החקירה שבודקת את חיסולו של רפיק אל-חרירי, והשיב בשלילה. "איננו מכירים בוועדה הזו", הדגיש ואמר: "אם ממשלת לבנון תחליט להקים גוף לבנוני עצמאי שיחקור את החיסול, נשתף עמו פעולה". עוד נשאל נסראללה מה מתכוון לעשות חיזבאללה במידה ויואשמו אנשיו בחיסול חרירי, על ידי ועדת החקירה, והסתפק באומרו: "כל דבר בעיתו, נתייחס לכך בזמן המתאים".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק