פואד: "ברק מזועזע מהמסמך ורוצה לחקור את העניין"

שר הביטחון עדיין לא הגיב פומבית על פרשת "מסמך גלנט", אך מקורביו מעידים כי הוא נסער מהחשיפה בחדשות 2 בסוף השבוע. "דיברתי עם שר הביטחון והוא מזועזע לא פחות ממני", אמר שר התשתיות בנימין בן אליעזר בראיון לגל"צ. "אין לי ספק שהוא יחקור את העניין"

"מסמך גלנט" ממשיך להכות גלים - עכשיו גם במערכת הפוליטית: שר הביטחון אהוד ברק עוד לא הגיב רשמית לפרשת "מסמך גלנט", אך נראה כי עליו לא עבר סוף שבוע שקט.

"שוחחתי עם ברק, ואני יודע שהוא מזועזע מהמסמך לא פחות ממני", סיפר הבוקר שר התשתיות בנימין בן אליעזר, בשיחה עם רזי ברקאי בתכנית "מה בוער" בגלי צה"ל.

"אין לי צל של ספק שהוא מתכוון לחקור את העניין", הוסיף בן אליעזר. "אני לא זוכר דבר כזה. "אני מאוד מוטרד מהשלכות הפרשה על צה"ל". לדבריו, "יש לחקור את הפרשה עד הסוף ולהבין מי עומד מאחוריה. אי אפשר להותיר את המצב כפי שהוא. נעשה פה דבר שלא ייעשה, בין אם המסמך נכון או לא נכון, העסק הוא לא טוב".

רוצים לקבל עוד עדכונים בפרשת גלנט? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גם חברי כנסת הגיבו הבוקר בסערה לפרסום הפרשה בחדשות 2. "רמטכ"ל זו לא דרגה של טירון, צריכים להבין שיש גורמים שרוחשים מאחורי המינוי", אמרה הבוקר ח"כ מירי רגב, מי שהייתה בעבר הלא-רחוק דוברת צה"ל, בשיחה עם ערוץ החדשות של חדשות 2 באינטרנט. "בעיניי זה בזוי ושפל, ורעה חולה כזו אסור שתגיע לצבא".

בינתיים, ממשיך שר הביטחון לשדר "עסקים כרגיל" בכל הנוגע להמשך ההתייעצויות והראיונות בעניין המועמדים הבאים לתפקיד הרמטכ"ל. היום צפוי ברק להיפגש עם סגן הרמטכ"ל, האלוף בני גנץ, לאחר שנפגש ביום שישי (טרם פרסום המסמך) עם אלוף פיקוד הצפון, האלוף גדי אייזנקוט. באותו היום נפגש גם עם אלוף פיקוד הדרום יואב גלנט, ובחמישי נפגש עם אלוף פיקוד המרכז אבי מזרחי.

ההערכה: תידחה בחירת הרמטכ"ל הבא

עדיין לא ידוע מתי מתכוון ברק לזמן לשיחה גם את האלוף גדי שמני, נספח צה"ל בוושינגטון. על פי ההערכות במערכת הביטחון, פרסום המסמך עלול לעכב את מינוי הרמטכ"ל הבא.

בנסיבות הנוכחיות, יקשה מאד על שר הביטחון למנות מי מבין המועמדים לתפקיד מפקד הצבא, מבלי שיוטל צל כבד על המינוי - יהיה זה גלנט, גנץ או אחד המועמדים האחרים. חשיפת המסמך תדרוש פתיחת חקירה בנושא, אשר תוכל לשפוך אור על מניעי האדם שעמד מאחורי כתיבתו.

"מסמך גלנט" - סיקור מיוחד:

אייל ארד התלונן במשטרה: "מוכן להיבדק בפוליגרף"

פנייה ליועמ"ש: לחקור את "מסמך גלנט"

בכירים בצבא: "אם זה נכון - זו רעידת אדמה"

גלנט מנסה לסכסך בין ברק לרמטכ"ל?

מסמך גלנט - רק קצה הקרחון

מקור המסמך - "אמין, מוכח ופורה"