מול המצלמה: שוטר מג"ב גורר נער בפאות

כוחות הביטחון שהגיעו הבוקר לפנות מבנים בלתי חוקיים ב"גבעת עמיחי" סמוך לקריית ארבע נתקלו בתגובה אלימה של מתנחלים והחלו להתעמת עם המתפרעים. במהלך ההתכתשויות תועד אחד משוטרי מג"ב גורר נער כשהוא אוחז בפאותיו. המתנחלים כבר הגישו תלונה למח"ש בדרישה לחקור את השוטר. כך זה נראה

שעות ספורות לאחר העימותים האלימים בין מתנחלים לכוחות צה"ל סמוך לקריית ארבע, מתפרסם סרטון ובו תיעוד ההתכתשות האלימה.

בקטע הווידאו נראה שוטר מג"ב, שהגיע יחד עם כוח משטרתי ל"גבעת עמיחי" כדי לפנות מבנים לא חוקיים, גורר בפאותיו נער בן 17. במהלך האירוע הבעירו המתנחלים צמיגים וניקבו את צמיגי מכוניתו של סגן מפקד חטיבת יהודה. שישה בני אדם נעצרו בסך הכל.

נגד השוטר הוגשה תלונה וארגון זכויות האדם ביש"ע פנה בתלונה אף הוא למח"ש , דרישה לחקור את האירוע ולהעמיד לדין את השוטר. אורית סטרוק, מנהלת הארגון, שלחה במכתב למפקד משמר הגבול ודרשה להשעות את השוטר מכל מגע עם אזרחים עד לבירור התלונה.

"מסוג המראות שאסור בשום פנים ואופן שייראו במדינת ישראל"

"אלימות משטרתית היא רעה חולה, ואולם גרירת נער יהודי דתי בפאותיו ע"י שוטר במדי משטרת ישראל, הוא מסוג המראות שאסור בשום פנים ואופן שייראו במדינת ישראל", כותבת סטרוק למפקד משמר הגבול. היא מציינת עוד כי השוטר, כמו רבים מחבריו, הגיע לפינוי ללא תג מזהה, וביצע עוד עבירות אלימות חמורות כמו נגיחה בראשו של קטין וחניקתו.

המתנחלים טוענים עוד כי כוחות הביטחון גרמו נזק כבד לחפצים שהיו במבנים, כולל בתוך בית כנסת שנהרס במקום. עם זאת, כוחות הביטחון שהגיעו אל המאחז מסרו כי תשמישי הקדושה הוצאו באופן מסודר מתוך בית הכנסת לפני הריסתו.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק