סופית: סוכן המוסד "אורי ברודצקי" יוסגר לגרמניה

בית המשפט בוורשה דחה את ערעורו של אורי ברודצקי, "סוכן המוסד" שהשתמש על פי החשד בדרכון מזויף במהלך חיסולו של מחמוד אל-מבחוח בדובאי. בעקבות דחיית הערעור, יוסגר ברודצקי לגרמניה שם יעמוד לדין

עכשיו זה סופי: בית המשפט בוורשה בירת פולין דחה את ערעורו של סוכן המוסד המכונה "אורי ברודצקי". ברודצקי, אם זה אכן שמו האמיתי, חשוד כי סייע להשיג דרכון גרמני מזויף בו נעשה שימוש במהלך פעולת החיסול בדובאי של בכיר החמאס מחמוד אל-מבחוח.

השופטים בפולין החליטו היום לדחות את הערעור שהגיש על בקשת ההסגרה מגרמניה, למרות שברודצקי טען מאז מעצרו בחודש יוני שאין לו כל קשר לפעולת החיסול או לארגון הביון "המוסד". ברודצקי, שיוסגר לגרמניה תוך עשרה ימים, יוכל להיות מואשם רק בסעיפי הונאה וזיוף מסמכים, ולא תחת סעיפי ריגול כפי שקיוו לאחרונה בגרמניה. 

החשד: הוצאת דרכון מזוייף

"אורי ברודצקי", אם זה אכן שמו, היה מבוקש על ידי גרמניה בעקבות החיסול של בכיר החמאס בדובאי, ונעצר בתחילת יוני השנה בנמל התעופה בוורשה. בכלי התקשורת הזרים טוענים כי מדובר בסוכן מוסד ישראלי שנעצר.

על פי החשד, הדרכון המזויף הונפק ב-18 ביוני 2009 ע"י ברודצקי, שטען כי הוא בנו של ניצול שואה בעל דרכון גרמני. הדרכון שהונפק הועבר למיכאל בודנהיימר, אחד מאנשי חוליית החיסול שהשתתפו במבצע בדובאי. זאת ועוד, חשוד ברודצקי כי ארגן את התצפית על מבחוח בבית המלון "רוטאנה", בו בסופו של דבר מצא מבחוח את מותו.

מאז החיסול, החליטו חלק ממדינות העולם "לצוד" את סוכני המוסד. ראש שלוחת המוסד בבריטניה כבר סולק מהמדינה, גם אוסטרליה ואירלנד גירשו נציג ישראלי בכיר, ועכשיו ככל הנראה הגיע תורה של גרמניה.

גרמניה היא המדינה הסובלנית ביותר מבין מדינות אירופה לפעילות מודיעינית. המוסד פועל שם מזה שנים ארוכות ברשות ובסמכות ונהנה מחופש פעולה - כל עוד הוא שומר על החוק המקומי ונמנע מהפרת החוק הגרמני. ברגע שנעשה שימוש בדרכון גרמני מזוייף, החליטו הגרמנים לפעול כנגד פעילות המוסד בתחומה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חיסול מבחוח - סיקור מיוחד:

כאן עצור "סוכן המוסד" בוורשה

בעקבות המעצר: יחידה שלמה של המוסד קורקעה

ישראלי נעצר בפולין בחשד למעורבות בחיסול מבחוח

פרשן בריטי: "יחידת כידון חיסלה את מבחוח"

תמונות חדשות: "המחסלים" במסדרונות בית המלון

דובאי: בדרכונים המזוייפים השתמשו חודשים לפני החיסול