סדרת דרמה של חמאס ברמדאן: רוצחים את חיילי צה"ל

גם השנה ישבו מיליוני צופים ברחבי העולם הערבי מול מסכי הטלוויזיה ויצפו בשעת השיא בסדרות הדרמה העלילתיות שישודרו במהלך חודש הרמדאן. בזרוע הצבאית של החמאס מסיימים בימים אלו לצלם את הסדרה "סיפורי גבורה", המגוללת את סיפורם של פעילי הארגון והפיגועים שביצעו נגד ישראל. באחד הפרקים: 5 חיילי צה"ל נהרגים

הסתה בחג: כנהוג בעולם הערבי, חודש הרמדאן בו מתיישבת המשפחה כולה אל מול מסכי הטלוויזיה בסיומה של ארוחת שבירת הצום - הוא גם החודש בו משודרות הטובות שבסדרות הדרמה. בשעת צפיית השיא משודרות ההפקות הגדולות שצולמו במהלך השנה, חלקן עוסקות בעניינים המהותיים העומדים על סדר יומו של העולם הערבי.

גם בערוצי הטלוויזיה של החמאס נערכו השנה לבואו של הרמדאן. בזרוע הצבאית של הארגון הודיעו כי במהלך ימי החג תשודר תכנית דוקו-דרמה שעל הפקתה עמלו זמן רב, ואשר תגולל את סיפוריהם של "גיבורי התנועה", ופעולותיהם נגד ישראל.

אחד הפרקים: 5 חיילי צה"ל נהרגים

הסדרה, שתיקרא "סיפורי הגבורה", תעסוק בכל פרק בפעולה אחרת, שתוצאותיה היו מותם ופציעתם של חיילים ואזרחים ישראלים. כך למשל, הבטיחו בהפקת הסדרה, כי הפרק הראשון יספר את סיפורו של מוחמד פרחאת, שהצליח להסתנן למוצב צה"ל בעצמונה במרס 2002 ולגרום למותם של חמישה חיילי צה"ל.

בהפקת הסדרה נטלו חלק פעיל אנשי זרוע ההסברה של "גדודי עז א-דין אל-קסאם". "בימים אלו מצולם הפרק האחרון", אמרו גורמים בהפקה. כלי תקשורת של הארגון כבר פרסמו מספר תמונות מסט הצילומים ומאחורי הקלעים, וטוענים כי מדובר בהפקה עתירת תקציב.

גם על תקרית המרמרה יופק סרט

רק השבוע פרסמה חברת ההפקה הטורקית "פאנה פילם" תמונות ראשונות מהסרט החדש שצפוי לעלות לאקרנים בנובמבר השנה, "עמק הזאבים - פלסטין", ואשר צפוי לעסוק בתקרית האלימה על הספינה הטורקית "מרמרה" שהייתה בדרכה לרצועת עזה.

סצינות שלמות מהסרט עדיין לא הודלפו לרשת, אך תמונות סטילז מהסצינות מעידות ולו במעט על העיסוק הנרחב בהתנגדות האלימה על הספינה, על פעילות לוחמי השייטת וגם על המאבק לפניו ולאחריו. בנוסף, צפוי הסרט להמשיך ולעסוק בפעילות הישראלית נגד העם הפלסטיני.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק