בכירי המודיעין לאובמה: ישראל תתקוף באירן בעוד כחודש

האם ישראל מתכננת תקיפה באירן מאחורי גבו של נשיא ארה"ב? בכירי קהילת המודיעין בארה"ב שלחו מכתב אזהרה לנשיא אובמה בו הם מתריעים מפני פעולה ישראלית שעומדת להתרחש בעוד מספר שבועות.""אנו מאמינים שההצהרות האחרונות על ידי בכירים במימשל, וגם אתה בתוכם, על כך שיש אמון מלא ברה"מ נתניהו, משקפים תפיסה מוטעית"

תקיפה באירן בעוד חודש: כך טוענים בכירי מודיעין בארצות הברית ששלחו מכתב אזהרה לנשיא ארצות הברית ברק אובמה כדי להתריע מפני פעולה ישראלית שנרקמת ללא ידיעת הבית הלבן.

רוצים לקבל עדכון נוסף ברגע שיהיה חדש בנושא הגרעין האירני? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

את המכתב, שתוכנו פורסם באתר "גלובס", שלח "ארגון יוצאי קהילת המודיעין האמריקנית למען עולם שפוי" (Veteran Intelligence Professionals for Sanity - VIPS). "אנו כותבים על מנת להרתיע בפניך מפני פעולה התקפית של ישראל נגד אירן, שייתכן ויתרחש כבר בחודש הקרוב".

הסיבה ליוזמה הישראלית לטענת חברי הארגון היא ש"מנהיגי ישראל יעשו חישובים לפיהם, ברגע שהפעולה תתחיל, ולאחריה תפרוץ קרוב לודאי מלחמה באיזור - ארצות הברית תעמוד לצד ישראל ללא כל תנאי ובכל מחיר".

"פעולה כזו ניתן לעצור, אבל רק אם תצהיר מראש ותגנה פעולה כזו עוד לפני שהיא מתרחשת", נכתב באיגרת לאובמה. "אנו מאמינים שההצהרות האחרונות על ידי בכירים במימשל, וגם אתה בתוכם, על כך שיש אמון מלא בראש הממשלה בנימין נתניהו, משקפים תפיסה מוטעית".

"אין לבטוח בראש ממשלת ישראל"

בהמשך מביאים הכותבים דוגמאות מהעבר הקרוב והרחוק מדוע אין לבטוח בראשי ממשלות ישראל, כולל "ההטעיה וההפחדות שבוצעו באביב 1967 ושהובילו למלחמה בה כבשה ישראל שטחים ממדינות ערב".

מאז, הם כותבים, ישראל יוצרת פרובוקציות מדי פעם על מנת לשמר או להרחיב את גבולותיה. וגם, "בתקופות של בחירות בארה"ב מנהיגי ישראל מאמינים כי הם יוכלו לבצע פעולות משמעותיות ללא תגובה קשה מצד המנהיגות האמריקנית".

המטרה העיקרית של ממשלת ישראל, לדעתם, היא לאו דווקא הרס התשתית הגרעינית של אירן אלא החלפת השלטון שם. זאת, על פי ההצהרות האחרונות של מנהיגי ישראל.

בשורה התחתונה מציעים חברי הארגון לאובמה להציע לישראל תמריצים מסוגים שונים במטרה למנוע את התקיפה של אירן על ידי ישראל.

פרויקט מיוחד: להפציץ באירן?

להפציץ באירן? כל השאלות והתשובות

ניר דבורי - להפציץ באירן?: אפשר בכלל לעצור את הגרעין האירני?

להפציץ באירן? הקשר בין אירועי המשט לעזה ותקיפת מתקני הגרעין

להפציץ באירן? כל מסלולי התקיפה האפשריים

להפציץ באירן? בינתיים היא רק מותחת את הקו האדום - אהוד יערי

להפציץ באירן? בעד ונגד תקיפת מתקני הגרעין