בתו של הקצין: "לא מאמינה שלא אראה אותך יותר"

מותו הפתאומי של סא"ל דב (ברי) הררי ז"ל, שהובא היום למנוחות הכה בתדהמה את בני המשפחה. אחת מבנותיו שעומדת לפני גיוס ספדה לו: "לא מאמינה שלא תראה אותי ואת שיר עולות על מדים"

עשרות בני משפחה וחברים ליוו היום את סא"ל (מיל') ברי (דב) הררי ז"ל בן ה-45 בדרכו האחרונה. הררי שנהרג אמש בתקרית הירי בגבול הצפון, הובא למנוחות בבית העלמין הצבאי בנתניה. הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים יתומים: בנותיו שיר ונוי, תאומות בנות 18, סתיו בן ה-15 ובת נוספת, קצינה בחיל המודיעין.

נוי, בתו של הררי  שעומדת להתגייס בעוד מספר חודשים, בחרה להביע את הזעזוע ממותו הפתאומי של אביה כפי שכתבה בהספד: "אבא שלי, אני לא מאמינה. תמיד ידעת כמה אנחנו מתות עליך, מחבקות ומנשקות. אני לא מאמינה שלא אראה אותך יותר, שלא נחבק ושלא ננשק אותך, שלא תזכה לראות אותי ואת שיר עולות על מדים בעוד כמה חודשים. אני יודעת שאתה רואה הכול מהשמיים, אבל פה אתה חסר. אוהבת, וכבר מתגעגעת".

"זה הגורל כנראה", אמרה בכאב הלן נעמן, אחותו של ברי. לדבריה, מדובר ב"מילואימניק מורעל", שהתעקש להמשיך ולתרום למדינה. "הוא תמיד הלך בראש מורם ובראש הצוות, כי זה מה שמאפיין אותו", היא מדגישה. לפחות בדבר אחד מנסה הלן להתנחם: "הוא סיים את חייו במקום שאהב להיות. מוקף באנשים שאהב".  

חייליו של סא"ל הררי שבו הבוקר למקום הירי בגבול לבנון, כדי להשלים את עבודות החישוף שהתחילו אתמול - ונגמרו בתקרית הקשה. בשעות הצהריים הם סיימו את גיזום העצים, ללא אירועים חריגים.

"הוא היה חולה על הצבא"

משפחתו וקרוביו עדיין המומים ומתקשים לעכל את האובדן. "הוא היה חולה על הצבא, פייטר, ושם את הצבא לפני החברים והמשפחה", סיפר הבוקר שלום אסרף, קרוב משפחה, בשיחה עם חדשות 2. "נפגשתי איתו בשבת שעברה והוא אמר לי שהוא עייף מהמילואים ושזה יהיה שירות המילואים האחרון שלו. זו באמת הייתה הפעם האחרונה".

"זוהי אבידה גדולה לצה"ל ולמשפחה הקרובה", המשיך אסרף. "המשפחה והילדים קיבלו את זה מאוד קשה, כולם שבורים והרוסים. זה קלקל לנו את כל האירועים בשנה הקרובה - חופשות, חתונות. הכל בוטל". הוא סיפר כי בחופשות החגים הקרובות הזמינה המשפחה 30 חדרים בבית מלון, כדי לבלות יחד. "עכשיו התכניות ישתנו", אמר אסרף.

נציגי קצין העיר הגיעו - האישה לא הייתה בבית

הילדים היו בבית כשאנשי קצין העיר הגיעו עם הבשורה הקשה על מותו של הררי. אשתו רונית לא הייתה במקום באותה השעה. הילדים ההמומים, שרק כמה שעות קודם לכן דיברו עם אביהם הזעיקו את אמם כדי לקבל את הבשורה הקשה.

הררי כלל לא היה אמור להיות היום בגבול הצפון. הוא השתחרר משירות מילואים כבר לפני זמן רב אך התעקש להמשיך ולשרת בהנדסה הקרבית. "כל הזמן היה לו בראש רק צבא", מספר אביו יעקב, "אמרתי לו להפסיק אבל הוא אמר - 'עוד קצת אני אסיים'".

התקרית: מארב מתוכנן מראש

סא"ל הררי נהרג וסרן (מיל') עזרא לקיה נפצע קשה בתקרית הקשה, אתמול על גבול ישראל-לבנון. שלושה חיילים לבנונים ועיתונאי המזוהה עם חיזבאללה נהרגו אף הם, כתוצאה מתגובת צה"ל לתקרית, אותה כינו בישראל "מארב מתוכנן מראש".

צה"ל תיאם מראש עם כוחות יוניפי"ל את פעילות החישוף בצד הישראלי של הגדר, אולם חיילי לבנון פתחו לפתע באש. במכת האש הראשונה נהרג סא"ל הררי, ונפצע סרן לקיה. בתגובה, השיב צה"ל אש ארטילרית, ומסוקי קרב תקפו מוצבים של צבא לבנון לאורך הגבול.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

חילופי אש בגבול עם לבנון - הסיקור המלא

הקצין שנפצע קשה שוחרר מטיפול נמרץ

משפחת ההרוג מתקשה לעכל: "ברי שם את הצבא במקום הראשון"

"המארב הלבנוני היה מתוכנן"

צפו: העמדה ממנה נורו חיילי צה"ל

מה גרם לתחילת חילופי האש?

החייל שנפצע קשה זכה בצל"ש בעבר

יוניפי"ל השיג הסכמה להפסקת האש