ברק: "התקרית בצפון - פרובוקציה חמורה"

שר הביטחון אהוד ברק רואה בחומרה את תקרית הירי הקטלנית, אתמול לאורך הגבול. "ממשלת לבנון והצבא נושאים באחריות לתקרית", אמר בראיון לרשת ב' של קול ישראל. "המארב אמנם לא תוכנן בבירות, את התוצאות חמורות". על תגובת צה"ל: "מאופקת, נכונה ומיידית"

"התקרית הקשה אתמול באזור הגבול היא פרובוקציה חמורה מאוד. האש לא נורתה על הטרקטור שפעל במקום, אלא על המג"ד והסמג"ד שעמדו במקום", כך אומר הבוקר שר הביטחון אהוד ברק בהתייחסו לחילופי האש הכבדים אתמול, באזור גדר הגבול. "צבא לבנון ביצע מעשה חמור. הוא נושא באחריות והממשלה נושאת באחריות", אמר ברק בראיון לרשת ב' של קול ישראל.

"מדובר בהתגרות. נפתחה אש באופן מכוון ובמובן הזה מדובר במהלך מתוכנן", הוסיף שר הביטחון. "אמנם לא תכננו זאת במטה הכללי בבירות וגם חיזבאללה לא תכנן זאת - אך מדובר בתקרית מקומית עם תוצאות חמורות מאוד". ברק שלח את תנחומיו למשפחתו של סא"ל (מיל') דב (ברי) הררי: "אני מחבק חיבוק חם את המשפחה", אמר.

"אין קשר בין האירועים בזמן האחרון"

על התגובה של צה"ל אמר ברק: "הייתה זו תגובה מאופקת, נכונה ומיידית. זו טעות שארצות הברית מחמשת את צבא לבנון, הנשק הזה עלול להגיע לידי חיזבאללה". שר הביטחון פנה גם לקהילה הבינלאומית ודרש לפעול מיידית בנושא. "אנו קוראים לגורמים בעולם לגנות את הפשע הזה.

בדבר הימצאותם של עיתונאים באזור ההיתקלות, עוד בטרם חילופי האש, אמר ברק: "יש שם עיתונאים כל הזמן, זה אזור טיולים ידוע של חיזבאללה". עם זאת, אמר ברק כי הוא אינו סבור שיש קשר בין התקרית אתמול, לבין האירועים בשבוע האחרון. "איני חושב שיש קשר. ייתכן שיש קשר מסוים באווירה כעת, בעקבות הרצון לחדש את השיחות הישירות עם הפלסטינים ופרסום שמות החשודים ברצח אל-חרירי".

שר הביטחון התייחס גם לשיחת הנזיפה שקיימו אמש לשגריר ישראל בטורקיה, בעקבות התבטאויותיו. "מה שאמרתי הוא דבר נכון ומטריד, אך אין לנו ולטורקיה כוונה להחריף את המצב", אמר ברק.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

חילופי אש בגבול עם לבנון - הסיקור המלא

"המארב הלבנוני היה מתוכנן"

צפו: העמדה ממנה נורו חיילי צה"ל

מה גרם לתחילת חילופי האש?

החייל שנפצע קשה זכה בצל"ש בעבר

יוניפי"ל השיג הסכמה להפסקת האש