משפחת ההרוג מתקשה לעכל: "ברי שם את הצבא במקום הראשון"

משפחתו וקרוביו של סא"ל (מיל') דב (ברי) הררי עדיין מתקשים את האובדן הכבד. "כולנו לחצנו עליו להפסיק את המילואים", אומר חבר משפחה קרוב. "הוא אמר שזו הפעם האחרונה - ובאמת היה כך. כל האירועים בשנה הקרובה יבוטלו". הבוקר יתכנס הקבינט המדיני-ביטחוני לדון בתקרית הקטלנית אתמול בגבול לבנון

אחר הצהריים יובא למנוחות סא"ל (מיל') ברי (דב) הררי, בן 45 מנתניה, שנהרג אמש בתקרית הירי בגבול הצפון. הלווייתו תתקיים בשעה 16:00 אחר הצהריים בבית העלמין הצבאי בנתניה. הוא הותיר אחריו אישה וארבעה ילדים יתומים: בנותיו הבכורות מור ונוי, תאומות בנות 18, סתיו בן ה-15 ובת נוספת, קצינה בחיל המודיעין.

משפחתו וקרוביו עדיין המומים ומתקשים לעכל את האובדן. "הוא היה חולה על הצבא, פייטר, ושם את הצבא לפני החברים והמשפחה", סיפר הבוקר שלום אסרף, קרוב משפחה, בשיחה עם חדשות 2. "נפגשתי איתו בשבת שעברה והוא אמר לי שהוא עייף מהמילואים ושזה יהיה שירות המילואים האחרון שלו. זו באמת הייתה הפעם האחרונה".

"זוהי אבידה גדולה לצה"ל ולמשפחה הקרובה", המשיך אסרף. "המשפחה והילדים קיבלו את זה מאוד קשה, כולם שבורים והרוסים. זה קלקל לנו את כל האירועים בשנה הקרובה - חופשות, חתונות. הכל בוטל". הוא סיפר כי בחופשות החגים הקרובות הזמינה המשפחה 30 חדרים בבית מלון, כדי לבלות יחד. "עכשיו התכניות ישתנו", אמר אסרף.

בתוך כך, יתכנס הבוקר הקבינט המדיני-ביטחוני לדיון בעקבות תקריות האש בגבול הצפון ובאילת ביומיים האחרונים. שרי הקבינט ישמעו במהלך הישיבה סקירות על הנעשה בשתי הזירות מגורמי ביטחון ומאנשי המודיעין.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אמש כי ישראל רואה בחומרה רבה את ההתקפה של צבא לבנון על חיילי צה"ל אתמול והוסיף כי ישראל תגיב על כל ניסיון להפר את השקט בגבול הצפון.

נציגי קצין העיר הגיעו - האישה לא הייתה בבית

הילדים היו בבית כשאנשי קצין העיר הגיעו עם הבשורה הקשה על מותו של הררי. אשתו רונית לא הייתה במקום באותה השעה. הילדים ההמומים, שרק כמה שעות קודם לכן דיברו עם אביהם הזעיקו את אמם כדי לקבל את הבשורה הקשה.

הררי כלל לא היה אמור להיות היום בגבול הצפון. הוא השתחרר משירות מילואים כבר לפני זמן רב אך התעקש להמשיך ולשרת בהנדסה הקרבית. "כל הזמן היה לו בראש רק צבא", מספר אביו יעקב, "אמרתי לו להפסיק אבל הוא אמר - 'עוד קצת אני אסיים'".

התקרית: מארב מתוכנן מראש

סא"ל הררי נהרג וסרן (מיל') עזרא לקיה נפצע קשה בתקרית הקשה, אתמול על גבול ישראל-לבנון. שלושה חיילים לבנונים ועיתונאי המזוהה עם חיזבאללה נהרגו אף הם, כתוצאה מתגובת צה"ל לתקרית, אותה כינו בישראל "מארב מתוכנן מראש".

צה"ל תיאם מראש עם כוחות יוניפי"ל את פעילות החישוף בצד הישראלי של הגדר, אולם חיילי לבנון פתחו לפתע באש. במכת האש הראשונה נהרג סא"ל הררי, ונפצע סרן לקיה. בתגובה, השיב צה"ל אש ארטילרית, ומסוקי קרב תקפו מוצבים של צבא לבנון לאורך הגבול.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק  

חילופי אש בגבול עם לבנון - הסיקור המלא

"המארב הלבנוני היה מתוכנן"

צפו: העמדה ממנה נורו חיילי צה"ל

מה גרם לתחילת חילופי האש?

החייל שנפצע קשה זכה בצל"ש בעבר

יוניפי"ל השיג הסכמה להפסקת האש