"זה נשמע כאילו נפלו קטיושות בקריית שמונה"

בהלה רבה אחזה בתושבי הצפון למשמע קולות הנפץ שהחלו מיד לאחר תקרית הירי בגבול לבנון. "הורים רבים מיהרו לאסוף את הילדים מהקייטנות", סיפר ראש עיריית קריית שמונה. "יש הרבה מתיחות גם ברגעים האלה, אנשים הרגישו כאילו זה נפל בתוך העיר"

תקרית האש בגבול לבנון הפתיעה תושבים רבים ומטיילים שפקדו היום את גבול הצפון. הדי הפיצוצים כתוצאה מהפגזים שצה"ל ירה לעבר הכפר הלבנוני עדייסה הסמוך למשגב עם נשמעו היטב בכל האזור, ותושבי קריית שמונה חששו שתסריט הקטיושות המוכר חוזר לעיר.

"יש הרבה מתיחות גם ברגעים האלה", אמר ניסים מלכה, ראש עיריית קריית שמונה בראיון לערוץ החדשות. "מטבע הדברים יש מתח כשקורים דברים בקו הגבול. תושבי קריית שמונה נכנסו מיד לכוננות ויש קצת מהומה במקום. הנפילות נשמעו כאילו הן נפלו בתוך קריית שמונה, כיוון שהמרחק האווירי מאוד קטן ועומד על חמישה-שישה קילומטר. אנשים הרגישו כאילו זה נפל בתוך העיר. זה מאוד קשה ומדאיג".

תושבים רבים מצאו עצמם מתרוצצים בין מוקדים שונים בעיר, שבהם שוהים ילדיהם במהלך חופשת הקיץ, על מנת להגיע אליהם במהרה ולאסוף אותם למקום מוגן. "הורים רבים מיהרו לאסוף את ילדיהם מהקייטנות. המצב לא נראה טוב, כי בכל זאת זה הגיע בהפתעה", הוסיף מלכה.

המוקד העירוני בעיר חזר לפעול במתכונת מלאה על מנת להרגיע את התושבים המודאגים. "אנחנו מנסים להרגיע את התושבים בעזרת המוקד העירוני, כיוון שהנחייה של הצבא היא להמשיך בשגרה כל עוד אין התפתחויות", ציין ראש העיר. "פתחנו את המוקד בעיר והוא מאויש על ידי אנשי מפתח שמשיבים לשאלות התושבים ובעיקר למטיילים הרבים שהגיעו בהמוניהם לעיר. זו תקופה עמוסה בעיר ואנחנו מקווים שכך ימשיך תמיד".

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק