נועם שליט: "זה הזמן להוציא את העסקה לדרך"

במסיבת עיתונאים לתקשורת הערבית והזרה, במלאת 1500 ימים לשביו של גלעד, פנה אביו של החייל החטוף למשפחות האסירים הפלסטינים וביקש מהן להפעיל לחץ על ממשלת חמאס. "המתווך הגרמני שם עסקה על השולחן, זה הזמן להוציא אותה לדרך", אמר נועם שליט. "אני קורא לרשויות החוק הבין-לאומיות ללחוץ על ממשלת חמאס"

החייל החטוף גלעד שליט נמצא כבר 1500 ימים בדיוק בשבי החמאס בעזה. משפחתו, שמיקמה עצמה במאהל המחאה סמוך למעונו של ראש הממשלה, מציינת היום בשורה של אירועים גם את התאריך העברי ליום הולדתו ה-24 שחל היום. לגלעד יהיה זה יום ההולדת החמישי בשבי.

במסיבת עיתונאים לתקשורת הערבית והזרה פנה אביו של החייל החטוף למשפחות האסירים הפלסטינים וביקש מהן להפעיל לחץ על ממשלת חמאס. "המתווך הגרמני שם עסקה על השולחן, זה הזמן להוציא אותה לדרך", אמר נועם שליט. "אני קורא לרשויות החוק הבין-לאומיות ללחוץ על ממשלת חמאס שיאפשרו גישה למידע מבני שכלוא כבר ארבע שנים", הוסיף האב.

"אני לא פילוסוף, אני לא מתיימר לפתור את בעיות המזרח התיכון - זו תפקידה של הממשלה לדאוג שהאסירים שישתחררו לא יחזרו לטרור", אמר שליט בתגובה לקולות שנשמעים לאחרונה וקוראים לא לשחרר את האסירים הכלואים.

"לא החום הכבד ולא הקור הירושלמי יזיזו אותנו"

סביב מאהל המחאה הולכת ונרקמת היוזמה להקים עיר אוהלים שתצרף אליה עוד פעילים, כשבערב מתכוונים הפעילים ב"צבא החברים של גלעד" ליצור טבעת אנושית סביב ביתו של ראש הממשלה נתניהו, כשעל פניהם תהיה מסכה ועליה פרצופו של גלעד. "לא החום הכבד ששורר פה ולא הקור הירושלמי יזיזו אותנו מפה. עד שגלעד לא חוזר הביתה אנחנו נשארים פה", אמרו במטה המאבק.

תמי ארד, אשתו של הנווט הנעדר רון ארד, הגיעה לחזק את ידי המשפחה ומתחה ביקורת מרומזת על מדיניות הממשלה. "נראה כי יש מחסום בלתי עביר בין האנשים שפגשתי כאן במאהל המחאה לבין האיש שגר מאחוריו", אמרה תמי.

לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק