אותרו שרידי רקטה בכניסה לאילת

שעות לאחר ירי 6 רקטות גראד מסיני לאילת ולעקבה, אותרו הערב שרידי הרקטה שהתפוצצה בתחומי העיר אילת. 3 רקטות נפלו בים, אחת בסיני ואחת בעקבה - שם נהרג אדם. בישראל מתחזקות ההערכות שחמאס הוא האחראי לירי

למרות ההערכות הרווחות כי מדובר בארגוני ג'יהאד עולמי העומדים מאחורי הירי הבוקר לכיוון אילת ועקבה, גם בישראל וגם במצרים בודקים גם שמא מדובר בארגונים שהם "קבלני משנה" הפועלים מטעם חמאס.

אם אכן יתברר כי הירי קשור לארגון, הרי שמדובר באיתותים - הן לישראל, הן לארצות הברית, והן לאבו מאזן, כי הוא מתנגד לשיחות הישירות בין ישראל לפלסטינים, והוא מבקש להזכיר לכולנו כי הוא חלק הקיים בשטח, ואשר אותו לא ניתן למחוק מהמשוואה.

מרחק רב בין קהיר לסיני - לא רק בקילומטרים

כך או כך, בתוך סיני מתבסס איום של ממש. בשלב זה אמנם עדיין לא ידוע מי ירה ולאיזה ארגון הוא משתייך, אך מה שוודאי הוא שהירי בוצע מסיני ובעניין הזה אין ספקות. כל החימוש הזורם לעזה דרך המנהרות - צולח גם הוא דרך סיני, ונוטלים בו חלק גם פליטים מאריתראה וסודן.

גם הפעילות הביטחונית הענפה של מצרים באזור, הרי שמדובר בפעילות לא מספקת. עדות לכך ניתן למצוא בשיחת טלפון שקיים היום, מיד לאחר נפילת הרקטות, בכיר ישראלי עם בכיר במשרד משמעותי מאוד בקהיר - במהלכה הופתע לדעת כי קהיר כלל לא ידעה על שיגור הרקטות. זה מעיד, ולו במעט, על המרחק בין קהיר לסיני - ולא רק בקילומטרים. בתקופה האחרונה אמנם מתגברים המצרים את הפעילות הביטחונית, אך אין זה מספיק, כך נראה.

הערב נודע כי שרידי רקטה, ככל הנראה אחת מהשש שנורו לעבר ישראל ועקבה, נמצאו בשטח פתוח בכניסה לאילת, ונלקחו לבדיקה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק