הרוג מירי הקטיושות לעבר עקבה

התקשורת הירדנית מדווחת כי אחד הירדנים שנפצעו קשה בנפילת הקטיושה בעקבה מת בביה"ח. כלי תקשורת במצרים מכחישים שהירי בוצע מכיוון חצי האי סיני וטוענים: "גורמים בדרום עקבה ביצעו את הירי". במקביל מתקבלים דיווחים על פעילות מצרית מוגברת באזור הגבול

הרוג ירדני בתקרית הירי הבוקר לעבר עקבה: אחד התושבים הירדנים שנפצע קשה הבוקר במטח הרקטות לעבר ירדן, מת מפצעיו בבית החולים בעקבה, כך מדווחת התקשורת הירדנית.

שעות אחרי הירי שבוצע הבוקר לעבר שטחי ישראל וירדן, עדיין לא התקבלה תגובה רשמית מהשלטון המצרי בנושא הירי. כלי התקשורת במצרים מדווחים על רקטות שנורו לעבר שתי המדינות, אולם לדבריהם הירי לא בוצע משטח חצי האי סיני.

בנוסף מתקבלים דיווחים על פעילות ביטחונית מוגברת שנערכת באזור סיני, שככל הנראה מטרתה היא לאתר את החולייה שביצעה את הירי. במקביל להכחשות מצד גופי התקשורת במצרים, נטען כי גורמים בדרום עקבה, הם שביצעו את הירי.

מקום הנפילה בישראל טרם אותר

חבלני משטרת אילת הגיעו בשעות הבוקר לאזור הנפילה על סמך דיווחים של עדי ראייה, אולם עד כה הרקטה לא אותרה והכוחות עורכים סריקות במקום בניסיון למצוא את מקום הנפילה.

סמוך לשעה 7:45 בבוקר תושבים דיווחו על הדי פיצוצים שנשמעו באזור אילת. מאוחר יותר התברר כי מטח של שש רקטות נחת בשטחים פתוחים בישראל ובירדן, ועל פי דיווחים בתקשורת הירדנית גרמו לנזק ולנפגעים בצד הירדני. תושב אילת שעבד בשטח פתוח סמוך לנפילת הרקטות סיפר לחדשות 2 על שאירע: "שמענו בום גדול, המפעל הזדעזע מההדף", סיפר.

"מדובר ברקטות שנורו לעבר העיר ולעבר ירדן", סיפרו במשטרת אילת לחדשות 2 באינטרנט. "למיטב ידיעתנו שתיים מהרקטות נפלו בעומק הים והשלישית נפלה בשטח ירדן. הרקטות שנפלו בשטח ישראל לא גרמו לנפגעים או לנזק".

מדובר צה"ל נמסר כי "הבוקר נשמעו מספר פיצוצים במרחב מפרץ אילת. לא נמסר על נפגעים או נזק. כוחות צה"ל ומשטרת ישראל עורכים סריקות באזור ובודקים את מקור הירי. צה"ל נמצא בקשר שוטף עם גורמי צבא מצרים וירדן".

בירדן: פצוע קשה מהירי

בסך הכל התקבלו דיווחים על שש קטיושות שנורו מסיני: אחת הרקטות נחתה בשטח חקלאי סמוך לאילת, אחת נפלה בסיני ורקטה נוספת נפלה בים סוף, אבל השתיים הנותרות נפלו בשטח ירדן וגרמו לנפגעים. על פי דיווחים בתקשורת הירדנית, הרקטות נחתו ליד מלון אינטרקונטיננטל בעקבה, ופגעו ברכב שעמד בכניסה למלון.

משרד הפנים הירדני דיווח כי כתוצאה מהנפילה נפגעו ארבעה אזרחים ירדנים, אחד מהם נפצע קשה והיתר קל. כמו כן מדווח על שתי מכוניות שעלו באש, נזק רב שנגרם במקום הנפילה.

עושה רושם שהירי הבוקר הפתיע מאוד את הירדנים, שמתקשים לספק פרטים על שהתרחש בשטחם. התקשורת הירדנית משדרת את מקום הנפילה, אך לא מדווחת על שאירע. רוב הדיווחים מסתמכים על המידע שמגיע מהצד הישראלי.

זמן קצר לאחר נפילת הרקטות, ניסה ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי להרגיע את הרוחות: "כל מי שהיה בדרך לחופשה, יכול לדעת שההעיר מתנהלת בשגרה, ואני קורא לאנשים: 'בואו ותהנו מהעיר הקסומה הזו'. אנחנו ערוכים לכל תרחיש, יש לנו את הכלים להתמודד ואני מקווה שלא נצטרך להשתמש באף אחד מהם".

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק