5 קטיושות נורו מסיני לעבר אילת וירדן

תושבי אילת דיווחו הבוקר על הדי פיצוצים שנשמעו בשמי העיר הדרומית. זמן קצר לאחר מכן התברר: 5 רקטות נורו לעבר העיר. אחת מהן נחתה בשטח ירדן, שם מדווחים על 4 נפגעים. בצד הישראלי לא היו נפגעים ולא נגרם נזק

הסלמה נוספת בגזרה הדרומית: חמש רקטות נורו הבוקר מכיון חצי האי סיני לעבר אילת. סמוך לשעה 8:00 בבוקר תושבים דיווחו על הדי פיצוצים שנשמעו באזור. הרקטות נחתו בשטחים פתוחים, ועל פי דיווחים בתקשורת הירדנית גרמו לנזק ולנפגעים בצד הירדני.

"מדובר ברקטות שנורו לעבר העיר ולעבר ירדן", סיפרו במשטרת אילת לחדשות 2 באינטרנט. "למיטב ידיעתנו שתיים מהרקטות נפלו בעומק הים והשלישית נפלה בשטח ירדן. בשלושת המקרים לא נגרם נזק לרכוש ולא היו נפגעים".

מדובר צה"ל נמסר כי "הבוקר נשמעו מספר פיצוצים במרחב מפרץ אילת. לא נמסר על נפגעים או נזק. כוחות צה"ל ומשטרת ישראל עורכים סריקות באזור ובודקים את מקור הירי. צה"ל נמצא בקשר שוטף עם גורמי צבא מצרים וירדן".

בירדן: פצוע קשה מהירי

בסך הכל התקבלו דיווחים על חמש קטיושות שנורו מסיני: אחת הרקטות נחתה בשטח חקלאי סמוך לאילת, שתיים נוספות מהן נופלות בים סוף, אבל השתיים הנותרות נפלו בשטח ירדן וגרמו לנפגעים. על פי דיווחים בתקשורת הירדנית, הרקטות נחתו ליד מלון אינטרקונטיננטל בעקבה, ופגעו ברכב שעמד בכניסה למלון.

משרד הפנים הירדני דיווח כי כתוצאה מהנפילה נפגעו ארבעה אזרחים ירדנים, אחד מהם נפצע קשה והיתר קל. כמו כן מדווח על שתי מכוניות שעלו באש, נזק רב שנגרם במקום הנפילה.

עושה רושם שהירי הבוקר הפתיע מאוד את הירדנים, שמתקשים לספק פרטים על שהתרחש בשטחם. התקשורת הירדנית משדרת את מקום הנפילה, אך לא מדווחת על שאירע. רוב הדיווחים מסתמכים על המידע שמגיע מהצד הישראלי.

תושב אילת שעבד בשטח פתוח סמוך לנפילת הרקטות סיפר לחדשות 2 על שאירע: "שמענו בום גדול וכל המפעל הזדעזע מההדף", סיפר.

זמן קצר לאחר נפילת הרקטות, ניסה ראש עיריית אילת מאיר יצחק הלוי להרגיע את הרוחות: "כל מי שהיה בדרך לחופשה, יכול לדעת שההעיר מתנהלת בשגרה, ואני קורא לאנשים: 'בואו ותהנו מהעיר הקסומה הזו'. אנחנו ערוכים לכל תרחיש, יש לנו את הכלים להתמודד ואני מקווה שלא נצטרך להשתמש באף אחד מהם".

לפני שלושה חודשים: גראדים לעבר אילת

רק לפני שלושה חודשים נורו שתי רקטות לעבר העיר. בתחילה הכחישו בירדן כי מדובר בירי רקטי, אולם אחרי ההכחשות ירדן הודיעה כי טיל גראד ששוגר מחוץ לשטחי הממלכה התפוצץ בעיר עקבה, הסמוכה לאילת. "מתברר כי הפיצוץ שאירע בעיר נבע מהטיל ששוגר מחוץ לירדן", הודה שר ההסברה ודובר ממשלת ירדן נביל א-שריף והדגיש: "נפתחה חקירה נרחבת בנושא".

גורמי ביטחון בישראל העריכו כי היורים התכוונו לפגוע בעיר אילת, אך כפי שהיה בעבר – בשל טעות בירי נחתה הרקטה בשטח ירדן. מעברי הגבול בין ישראל וירדן פתוחים כרגיל זאת על אף ההתרחשות הביטחונית החריגה.

רקטות באילת: לא בפעם הראשונה

לפני הירי בחודש אפריל נרשם ירי רקטי לעבר העיר אילת בשנת 2005, אז נורתה קטיושה לעבר נמל התעופה באילת וגרמה לפציעה קלה אדם אחד מרסיסים. באותו אירוע נורו שתי רקטות נוספות לעבר נמל עקבה בירדן וגרמו למותם של חייל ירדני. "גדודי עבדאללה עזאם" הקשורים לארגון אל-קעידה נטלו בזמנו אחריות על הירי.

אותו ארגון גם קיבל את האחריות לגל הטרור הקודם בסיני בחג סוכות שנה לפני כן, בו נרצחו 34 בני אדם, בהם ישראלים וכן לקח אחריות לפיגועים בשארם א-שייח שבוצעו באותה שנה.

לעדכונים שוטפים מסביב לשעון: ערוץ החדשות 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק