פיצוץ מסתורי בביתו של בכיר חמאס

האם מדובר בתאונת עבודה או בהפגזה של צה"ל? הפלסטינים טוענים כי צה"ל הפגיז הלילה ברצועה את ביתו של אחד מבכירי חמאס, אך בצה"ל מכחישים את הדיווח. 32 בני אדם נפצעו בפיצוץ ובמקום נערכים חיפושים אחרי נפגעים

הגופה לא נמצאה בין ההריסות. אילוסטרציה (רויטרס)

לפחות 32 בני אדם נפצעו הלילה בפיצוץ שאירע סמוך לשעה שתיים בלילה בביתו של עלא דנף, מפקד בכיר בזרוע הצבאית של חמאס. מקורות פלסטינים מדווחים כי עד כה לא נמצאה גופתו בין ההריסות. עוד מדווחים ברצועה שהפיצוץ נגרם כתוצאה מהפגזה של חיל האוויר, אך בצה"ל מכחישים כל קשר לאירוע.

כלי התקשורת הערבים מדווחים כי עדיין לא ברור אם המפקד הבכיר שהה בביתו במועד הפיצוץ. כמו כן, לא ידוע האם הנפגעים הרבים מקורם באנשים שהיו במבנה או מחוצה לו. במהלך שעות רבות לאחר הפיצוץ ערכו כוחות חילוץ חיפוש אחר לכודים. אחד הכיוונים שנבדק כעת הוא כי מדובר בתאונת עבודה.

אתמול: צה"ל תקף בעזה

בלילה שבת תקפו שני מטוסים של חיל האוויר מנהרות בדרום רצועת עזה לאחר שבערב שבת נורתה רקטת קסאם שפגעה ישירות במבנה ציבורי בנגב וגרמה לנזק רב. בצה"ל סיפרו כי אחת המנהרות שימשה להברחת אמצעי לחימה לשטח הרצועה, והמנהרה השנייה הוגדרה "מנהרת טרור", שנחפרה סמוך לגדר המערכת. 

הטייסים שהשתתפו בתקיפה דיווחו על פגיעה מדויקת במטרות, ושבו בשלום לבסיסם. "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד ארגוני הטרור ברצועה", הדגישו בצה"ל, "לא נשקוט על ירי לעבר שטח מדינת ישראל ועל פגיעה בחיילים ובאזרחים". עוד אמרו בצה"ל כי הם רואים בארגון החמאס אחראי לשמירת השקט ברצועה.