ברק: "ראש המוסד הטורקי - אוהד אירן"

שר הביטחון מביע חשש מחילופי הגברי שבוצעו לאחרונה בשירותי הביון הטורקיים, וממינויו של אדם המקורב לאירן לתפקיד ראש המוסד הטורקי. "יש די הרבה סודות שלנו שנמצאים בידיהם", הוא אומר בפורום סגור. "המחשבה שהם יכולים להיות פתוחים בפני האירנים - די מטרידה". טורקיה ממשיכה לדרוש התנצלות

דאגה בישראל מהחלפתו של ראש המוסד הטורקי: שר הביטחון אהוד ברק מביע חשש בפורום סגור מכניסתו לתפקיד של דמות אחרת, המקורבת לאירן לדבריו. דבריו פורסמו הבוקר בגלי צה"ל.

"בשבועות האחרונים מינו ראש מוסד בטורקיה, שהוא אוהד של אירן", נשמע ברק בהקלטה, במהלך כינוס סגור של מחוז הקיבוצים במפלגת העבודה. "יש די הרבה סודות שלנו שנמצאים בידיהם. המחשבה, שבחודשים האחרונים הם יכולים להיות פתוחים לאירנים היא די מטרידה".

טורקיה מתעקשת: ועדת חקירה והתנצלות

על פי גורמים זרים, ארדואן החליט לבצע את חילופי הגברי בתפקיד החשוב בסמוך לאירועי המשט הטורקי. בחודש יוני אמר שר החוץ אביגדור ליברמן כי האדם שנכנס לתפקיד הוא "מוסלמי, ללא רקע במודיעין".

במקביל, ממשיכה טורקיה במאמצים ובלחצים להקים ועדה בינלאומית שתחקור את אירועי המשט. כלי תקשורת טורקיים דיווחו בחודש שעבר כי האולטימטום שניתן לישראל בנושא ההתנצלות הרשמית והקמת ועדת החקירה אמור להסתיים בראשית חודש אוגוסט. בסוף השבוע דנו שר הביטחון ברק ומזכ"ל האו"ם באן קי-מון בנושא.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק