טיל גראד התפוצץ בלב אשקלון

לראשונה מאז מבצע עופרת יצוקה, פגע הבוקר טיל גראד שנורה מעזה בחצר של בניין בלב שכונת מגורים במרכז אשקלון.8 בני אדם לקו בחרדה, נזק כבד נגרם לבתי מגורים ולכלי רכב רבים. ראש עיריית אשקלון: "זה נס שלא היו הרוגים, טיל גראד קטלני שנפל ממש בחצר בית". נתניהו בשיחות סגורות: "ישראל רואה בחומרה את הירי"

רקטת גראד שנורתה מרצועת עזה התפוצצה הבוקר בלב אשקלון - לראשונה מאז מבצע "עופרת יצוקה".

הרקטה התפוצצה בחצר בניין בלב שכונת מגורים במרכז אשקלון, לא רחוק מכפר הנופש בעיר, וגרמה נזק כבד לבניין מגורים ולכ-10 כלי רכב שחנו באזור. למרבה המזל לא היו נפגעים בנפש, אולם 8 בני אדם לקו בחרדה ופונו לטיפול רפואי בבית החולים "ברזילי" בעיר.

במערכת הביטחון אומרים כי מדובר ברקטת גראד בקוטר 122 מ"מ שנורתה מצפון הרצועה, מאיזור ג'בליה, ולכן הנזק הרב שנגרם כתוצאה מהפגיעה. כתבנו המדיני אודי סגל מוסר כי ראש הממשלה נתניהו אמר בשיחות סגורות הבוקר בעקבות נפילת הגראד כי "ישראל רואה בחומרה רבה את הירי על אשקלון".

מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן, הגיע לזירת האירוע זמן קצר לאחר נפילת הגראד. סנ"צ חיים בלומנפלד, מפקד משטרת אשקלון, אמר בשיחה עם חדשות 2 כי "בשעה 8:38 נשמעה אזעקה באשקלון. היינו מוכנים תוך מספר דקות לאתר את מקום הנפילה, מדובר בשכונה מרכזית באשקלון. הרקטה היא גראד 122 מ"מ שטופלה על ידי חבלנים. נפגעת חרדה אחת פונתה לטיפול רפואי, ומבחינתנו האירוע הסתיים".

"היה פיצוץ אדיר שזיעזע את כל הבניין"

אחד מהשכנים סיפר לחדשות 2: "באתי להיכנס לרכב ושמעתי אזעקה. רצתי מיד בחזרה הביתה, אשתי שם עם תינוק בן חצי שנה, ואיך שהיא דחפה אותו לממ"ד – היה פיצוץ אדיר שזיעזע את כל הבניין. אחר כך ירדתי לרכב וראיתי אותו הרוס".

ספיר, תושבת אשקלון הגרה סמוך למקום בו פגע הגראד, סיפרה בשיחה עם חדשות 2: "בדיוק ניקיתי את הבית ואז התחילה אזעקה בכל אשקלון. יא נפסקה ורק כמה שניות אחרי הייתה נפילה. באתי לצאת ופתאום היה בום חזק והבנתי שזה קרוב. כולם היו בבית, אחותי הקטנה בת ה-7 ישנה אז הערתי אותה ורצנו לממ"ד. הנפילה היום הייתה באותו מקום שבו נפלו הגראדים הראשונים באשקלון".

ראש העירייה: "זה נס, גראד קטלני שנפל ממש בחצר בית"

ראש עיריית אשקלון, בני וקנין, סיפר לחדשות 2 כי הוא נמצא ממש בנקודת הנפילה. "הגעתי לכאן שניות ספורות לאחר שנפל הטיל. זה נס, טיל גראד קטלני שנפל ממש בחצר בית, באמצע של בניינים מאוד צפופים. יש כאן כמה נפגעי חרדה שפונו לבית חולים, זכוכיות שנופצו. מדובר במקרה החמור ביותר מאז עופרת יצוקה, טיל גראד קטלני שנופל בלב שכונת מגורים צפופה. אנחנו בשטח כדי להרגיע את התושבים. מזל שזה שישי בבוקר ולכן רבים מהתושבים ישנים".

"הייתה אזעקה בזמן", הדגיש ראש העירייה. "כנראה בגלל שזה יום שישי חלק מהתושבים עדיין ישבו, וחלק צעדו לכיוון בתי קפה. זה גם צמוד ממש לכביש ראשי ולכן נפגעו הרבה מכוניות, ונפגעה אישה שנמצאת בטראומה קשה ופינו אותה לבית החולים. אנחנו נמצאים כאן כי לטפל בתושבים".

"בעקבות נפילת הגראד, זה הזמן לקבל החלטה למגן מייד את מוסדות החינוך וגני הילדים באשקלון", הוסיף וקנין. "מדובר בנס שלא היו הרוגים, אני מקווה שזה אירוע חד פעמי".

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק