דיווח: "4 גופות חולצו והועברו לזיהוי"

כלי תקשורת ברומניה מדווחים כי חלק מגופות חללי צה"ל מאסון המסוק כבר חולצו מאזור ההתרסקות והועברו לזיהוי בעיר בראשוב. מצה"ל טרם התקבל אישור רשמי לדיווח. עיקר המאמץ - בפינוי שלד המסוק, מתוך הערכה כי תחתיו נמצאים חלקי גופות נוספים

ארבע גופות אותרו בזירת ההתרסקות, חולצו מהמקום והן מועברות למכון לרפואה משפטית בעיר בראשוב הסמוכה - כך דיווחו בשעות הצהריים כלי התקשורת ברומניה. עם זאת, בצה"ל עדיין לא מאשרים רשמית את הדיווחים.

על פי הדיווחים, כ-100 אנשי הצלה נמצאים במקום, וכעת מועברות הגופות לזיהוי סופי. המשלחת הישראלית נערכת לזיהויין. כעת מתרכזים המאמצים בפינוי שלד המסוק שהתרסק, כשההערכה היא כי תחתיו נמצאים חלקי גופות נוספים.

בשעות הבוקר המוקדמות החלו לוחמי יחידת החילוץ של חיל האוויר, יחידה 669, במבצע המסובך של חילוץ הגופות מאזור ההתרסקות. לוחמי היחידה בראשות מפקד היחידה הגיעו לאזור בשלושה מסוקי יסעור, אולם הם נחתו במרחק של כשלושה קילומטרים מהאתר בו נמצאו הגופות וצועדים לשם רגלית משום שלא ניתן לבצע נחיתה באזור.

מזג האוויר במקום, בניגוד לתנאים הקשים של הימים האחרונים, היה בהיר למדי, מה שאיפשר חילוץ מהיר יחסית של הגופות, כך מקווים לפחות בחיל האוויר.

נמצאה הקופסה השחורה

בצה"ל מקווים כי פענוח "הקופסה השחורה" של המסוק, שנמצאה אתמול באזור התרסקות המסוק ברומניה, תוכל לשפוך אור על מה שאירע בכלי הטיס בשניות שקדמו להתרסקות בה נהרגו ששת אנשי חיל האוויר.

צילומי הקופסה השחורה הועברו כבר לישראל, ובימים הקרובים ינתחו אנשי חיל האוויר את המידע הטמון בה ולהבין לעומק מה בדיוק גרם להתרסקות הקטלנית

התחקיר הראשוני: מזג האוויר וטעות אנוש הובילו לאסון

אמש פרסמנו כאן בחדשות 2 פרטים מהתחקיר הראשוני שנועד להבין מה קרה ברגעים שהובילו לתאונת המסוק הקשה. הדברים הגיעו לישראל באמצעות קברניט המסוק השני, מי שביצע את התרגיל יחד עם המסוק הצה"לי שהתרסק, שסיפר על השניות האחרונות באוויר לפני האסון.

לדברי הקברניט, הוא ביקש מהמסוק השני להתרחק מעט אחד מהשני משום שהם נכנסו לענן, ושניות ספורות לאחר מכן התנגש המסוק בצלע ההר. עם זאת, עדיין קשה לדעת מה קרה בתא הטייס של המסוק שהתרסק באותן השניות, ובצה"ל מנסים להבין בדיוק את אשר אירע שם, מלבד העדות של המסוק השני.

ידוע כי קיים במסוק מכשיר מיוחד שאמור להתריע מפני התקרבות לצלע הר. השאלות שנשאלות כעת הן, קודם כל, האם הוא פעל והאם התריע על התקרבות להר, והאם הוא עשה זאת מאוחר מדי - משום שבגובה הזה, באוויר הדליל, קשה מאוד לתמרן את המסוק. לשאלות הללו עדיין אין תשובה ודאית.

ממה שמתבהר כעת, עולה כי מדובר בטעות אנוש בעקבות מזג האוויר הקשה ולא בתקלה טכנית במסוק. עם זאת, התאונה החמורה לא צפויה להשפיע על המשך פעילות חיל האוויר. האימונים לא ייפסקו, חיל האוויר לא יפסיק לטוס, המסוקים ישובו לטוס - ממש כפי שהיה אחרי אסון המסוקים. חיל האוויר ימשיך להתאמן גם ברומניה, משום שמדובר באימון חשוב להכשרת הטייסים.

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון ברומניה - סיקור מיוחד:

לפני כחודש הציעה ישראל לבטל את התרגיל

נמצאה הקופסה השחורה של המסוק שהתרסק

תחקיר ראשוני: טעות אנוש ומזג האוויר גרמו לאסון

תיעוד: כך נראו החיפושים אחרי הגופות

תמונות ראשונות מאזור האירוע

"אבנר סימס אתמול: ד"ש ונשיקות"

דב קשת על בנו יהל: הוא היה מלח הארץ האמיתי

6 משפחות התבשרו: "הבן נעדר"

כך כנראה התרסק מסוק היסעור

שישה חיילים נעדרים בהתרסקות מסוק ברומניה