צה"ל: נמצאו 6 גופות החללים

דובר צה"ל התיר לפרסום כי באזור התרסקות המסוק ברומניה נמצאו 7 גופות, בהן 6 אנשי חיל האוויר שהוגדרו נעדרים מאז אתמול ובנוסף גופתו של המשקיף הרומני שטס עמם במסוק. הודעה נמסרה למשפחות ההרוגים בארץ. גורם רשמי ברומניה חתם על קביעת המוות הוודאית, גורמי הרבנות בצה"ל נערכים להגעה לאזור ההתרסקות

הנורא מכל התברר: צה"ל הודיע הערב כי באזור התרסקות המסוק הצה"לי ברומניה נמצאו במהלך החיפושים שבע גופות - של ששת חיילי צה"ל והמשקיף הרומני שהיו על סיפונו. למרות תנאי מזג האוויר הקשים, הצליחו צוותי החיפוש והחילוץ המשותפים של ישראל ורומניה לאתר את הגופות - יותר מיממה לאחר האסון הכבד.

מדובר צה"ל נמסר הערב: "בצה"ל התקבל בשעה האחרונה דיווח מרומניה לפיו תובע רומני מוסמך חתם על אישורי מוות ודאי לגבי שבע גופות שנמצאו בשטח ההתרסקות ברומניה. גורמי זיהוי ורבנות של צה"ל שהגיעו עם המשלחת הבוקר נערכים לעלייה לאזור ולאימות המידע".

"קיבלנו מידע מוסמך מהרשויות הרומניות לפיו התובע המוסמך ברומניה חתם על צווי פטירה של שבע גופות שנמצאו באזור ההתרסקות", סיפר הערב דובר צה"ל תא"ל אבי בניהו בשיחה עם חדשות 2. "אנחנו נמצאים עם צוותי זיהוי חללים, אנשי רבנות ורפואה שהגיעו עם המשלחת שיבצעו את מלאכתם. עד שלא יהיה זיהוי ודאי לא נוציא הודעה על כך".

צה"ל הודיע למשפחות

"הודענו לפני מספר דקות על כך למשפחות", אישר תא"ל בניהו. "לאחר שיהיה זיהוי ודאי של הגופות נתחיל בהליכים של חזרה הביתה. יש שבע גופות במצב של מוות ודאי. כל מידע אנחנו מוסרים למשפחות. האזור קשה מאוד, איננו רוצים לסכן את אנשינו ולכן איננו יודעים מתי נוכל להביא את הגופות ארצה. אנחנו ממשיכים למצוא כמה שיותר שרידים כדי להבין מה קרה שם".

שמות ההרוגים: סגן אלוף במיל' אבנר גולדמן בן 48 ממודיעין, סגן אלוף דניאל שיפנבאור בן 43 ממושב קדרון, רב סרן יהל קשת בן 33 מחצרים, רב סרן ליאור שי בן 28 מתל נוף , סגן ניר לקריף בן 25 מתל נוף ורב סמל אורן כהן בן 24 מרחובות.

התאונה: ב-15:20 נעלם המסוק מהרדאר

המסוק התרסק אתמול סמוך לשעה 15:20, ובשל האזור בו התרסק היה קושי גדול לצוותי החילוץ וההצלה להגיע למקום. כלי תקשורת ברומניה דיווחו כי הקשר עם המסוק אבד במהלך תרגיל משותף בשם "בלו סקיי" עם כוחות רומניים במרכז המדינה.

הסיבה לתאונה הקשה עדיין נבדקת: אפשרות אחת היא שמדובר בתקלה טכנית שגרמה להתרסקות. שבוע קודם לכן הייתה תקלה דומה, אולם היא לא טופלה. אפשרות אחרת שנבדקת היא שהמסוק התנגש בצלע הר ומתרסק - ואופציה נוספת היא שהמסוק התפוצץ באוויר.

"אבנר סימס אתמול: ד"ש ונשיקות לכולם"

כשברקע מגיעים חברים וקרובים רבים לחזק ולעודד - סיפרו במהלך היום בני המשפחה לכתבי חדשות 2 על יקיריהם שנהרגו בהתרסקות המטוס ברומניה.

בכניסה לבית משפחת גולדמן במודיעין עדיין מתנוסס שלט הברכה שתלו בני המשפחה לאב, סא"ל אבנר. "לאבא שלנו, מזל טוב ליום הולדתך ה-48", נכתב, "באהבה מכולנו". לגולדמן, שעדיין מוגדר "נעדר" מאז התרסקות המסוק אמש ברומניה, ארבעה ילדים - שלושה בנים ובת אחת. הגדול בין 22, הקטנה רק בת 13.

"אין גברים כאלה. אני לא יכולה לדבר עליו עדיין בזמן עבר. אדם עדין מכל הבחינות", סיפרה בכאב אשתו, אורית, לחדשות 2 באינטרנט. "מעטים האנשים שממשיכים לשרת בגיל 48, הוא נורא אהב את זה. מאז שעשה קורס טיס, זו הייתה השליחות שלו".

על הרגע בו קיבלה את הבשורה על ההתרסקות אמרה אורית כי "אי אפשר להסביר מה עובר בראש ברגע הזה. אנחנו יחד 25 שנה וזה כאב בלתי נסבל". אשתו של סא"ל גולדמן סיפרה על כך שמספר פעמים היה אבנר עד לתאונות אוויריות בסביבתו או בקרבה אליו.

עם בעלה תקשרה לאחרונה רק אתמול בבוקר. הוא שלח הודעת SMS, אותה חתם ב"נשיקות ודרישת שלום לכולם". "בהודעה חזרה הזכרתי לו שט"ו באב היום ועד כמה אני אוהבת אותו".

סא"ל אבנר גולדמן הוא מהנדס בהכשרתו, בעל תואר שני במנהל עסקים, ובשנים האחרונות למד לתואר נוסף, "כדי להרחיב את הדעת". אשתו מספרת עליו, "הכי חכם בעולם, הבעל הכי טוב שיכולתי למצוא". על השיחה הקשה מכל, עם הילדים, סיפרה: "אמרתי להם שזה קרה ברגע אחד, שהוא חייך עד הרגע האחרון. אנחנו נתגעגע אליו כל החיים, קיבלנו משהו כל כך טוב. על זה אנחנו צריכים להודות".

"יהל היה מלח הארץ האמיתי"

יהל קשת מתגורר בחצרים שבנגב. אביו דב קשת שוחח עם חדשות 2 מוקדם יותר הבוקר, וסיפר על בנו ועל התחושות שעוטפות אותו מאז שנודע לו כי בנו נעדר.

"אתמול בשעות הערב הגיעו לביתנו שבמושב שרונה ארבעה לובשי מדים, הבנתי מיד שבני נהרג בתאונת אימונים ברומניה". קשת סיפר כי נציגי צה"ל סיפרו לו כי יהל שהה על מסוק שהתרסק, וכרגע הוא נחשב בחזקת נעדר. "הגיעו אנשים מהטייסת שלו לתמוך בנו", אמר, "אנחנו ידענו שהוא היה ברומניה ושוחחנו איתו לאחרונה ביום שבת האחרון".

בתפקידו האחרון שימש יהל בתפקיד בכיר בבית הספר לטיסה, ובקרוב היה אמור להתמנות לתפקיד פיקודי באחת מהטייסות חיל האוויר. "יהל היה מקדם הרבה מאוד פעילויות חינוכיות, גם בצבא וגם לפני כן", ציין אביו דב, "אומרים מלח הארץ - יהל היה מלח הארץ האמיתי, לאן שלא הלך צמח דשא ירוק".

יהל סיים לימודי הנדסת מכונות באוניברסיטת בן גוריון שבב"ש, כאשר גם שם דאג לקידום אוכלוסיות חלשות. "הוא קידם נושאי קליטת עולים, קיבל את פרס תמרי על פעילות למען הקהילה. אנחנו דאגנו ללוות אותו כל הזמן, עצוב לי שזה נקטע", סיכם אביו.

אשתו של ניר לקריף בחודש ה-4 להריונה

אשתו של ניר לקריף, בן 25, נמצאת בחודש הרביעי להריונה. אביו של הסרן, שמשרת כמכונאי מוטס בחיל האוויר, מתנדב ככונן בארגון "איחוד הצלה". דודו שמעון בן-דוד סיפר לאתר החדשות של חיפה, 0404, כי "המצב הזה קשה מאוד. אנחנו ממתינים לקבל פרטים. הבחור הזה הוא מלח הארץ. לאבא שלו היה אור בעיניים כשהוא היה מדבר עליו".

לרב-סרן ליאור שי, תינוק בן חמישה חודשים בלבד. החברים ובני המשפחה שהתכנסו אמש בבית המשפחה ניסו לנחם את אשתו, שזעקה: "איפה הוא? אני רוצה לדעת איפה הוא ולמה הוא הלך?". אביו של שי קיבל את הבשורה על כך שבנו נעדר ורק אחר כך יודעה על כך האם, שהתיישבה המומה על כיסא בפינת החדר.

בהכנת הידיעה השתתפו כתבינו ניר דבורי, יוסי זילברמן, עמית ולדמן, ויואב אבן

רוצים לקבל עוד עדכונים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אסון ברומניה - סיקור מיוחד:

משפחות ההרוגים מספרות על יקיריהן

תמונות ראשונות מאזור ההתרסקות

אישתו של הנעדר בחודש הרביעי להריונה

צוות חילוץ הגיע: "המראות קשים"

6 משפחות התבשרו: "הבן נעדר"

חודשו חיפושי הנעדרים בהתרסקות

כך כנראה התרסק מסוק היסעור

כוחות חילוץ ימריאו לרומניה

שישה חיילים נעדרים בהתרסקות מסוק ברומניה

קווים לדמותו של מסוק היסעור

מדוע חיל האוויר מתאמן ברומניה?

עד ראייה מתאר את אירוע ההתרסקות