מיוחד: עדכונים בשידור חי מרומניה

לאורך כל היום אנו מעבירים בשידור חי ורציף עדכונים חיים על התרסקות המסוק ברומניה מערוץ החדשות. 6 אנשי חיל האוויר עדיין מוגדרים "נעדרים". לפי דיווחים בתקשורת המקומית, צוותי חילוץ איתרו שרידים ממסוק היסעור

מנסים לאתר את המסוק המרוסק: צוות ראשון של חיל האוויר הגיע לרומניה ואיתר חלק משרידי מסוק היסעור שהתרסק אמש, בתוכו 7 אנשי צוות - 6 ישראלים ורומני אחד, בהרי הקרפטים במרכז רומניה. מזג האוויר ששורר במקום הקשה על החיפושים אחר ממצאים בשטח.

לאורך כל היום אנו מעבירים כאן באתר שידור חי ורציף בנושא ההתרסקות. כל העדכונים באשר לאיתור המסוק ואנשי הצוות שהיו עליו מגיעים אליכם - ראשונים.

הצוות הישראלי מדווח על מראות קשים

צוות ישראלי ראשון הגיע כאמור לאזור האסון בו התרסק היסעור. לפי הדיווח, המראות באזור קשים. מסוק עם צוות החיפוש הגיע לאזור קרוב למקום ההתרסקות, אך הגישה לשם קשה וניתן להגיע לשם רק ברגל.

שגריר ישראל ברומניה אורן דוד אמר בשיחה עם גלי צה"ל הבוקר, כי החיפושים אחר הנעדרים חודשו בשעה 7:00 בבוקר וכי צוותי חיפוש הגיעו לאזור האסון בשעה 8:00. החיפושים הופסקו אמש בשל תנאי מזג אוויר גרועים.

הלילה התיר צה"ל לפרסום את שמותיהם של הנעדרים, חמישה קצינים ונגד מחיל האוויר. שמות הנעדרים: סגן אלוף במיל' אבנר גולדמן בן 48 ממודיעין, סגן אלוף דניאל שיפנבאור בן 43 ממושב קדרון, רב סרן יהל קשת בן 33 מחצרים, רב סרן ליאור שי בן 28 מתל נוף , סגן ניר לקריף בן 25 מתל נוף ורב סמל אורן כהן, בן 24 מרחובות.

מפקד חיל האוויר מינה צוות מיוחד

בעקבות התרסקות המסוק הורה מפקד חיל-האוויר האלוף עידו נחושתן, על עצירת כל טיסות האימונים בזרוע ליום אחד, אך הפעילות המבצעית בחיל תימשך. בנוסף, מינה נחושתן צוות תחקיר מיוחד בראשות תת-אלוף לחקירת נסיבות התאונה הקטלנית.

המסוק הצה"לי התרסק אתמול בשעות אחר הצהריים במרכז המדינה, בתאונת אימונים. על פי הדיווחים - הקשר עם המסוק אבד. היסעור התרסק במהלך תרגיל משותף בשם "בלו-סקיי", עם כוחות רומנים, במרכז המדינה.

חיל האוויר הרומני הבחין שהמסוק נעלם מהרדאר - ואז הוכרז מצב חירום. ככל הנראה טייס המסוק השני לא ראה את ההתרסקות בשל עננות כבדה, ובחיל האוויר מעריכים בשלב זה כי סיבת התאונה היא ראות לקויה ולא תקלה טכנית.

אסון ברומניה - סיקור מיוחד

6 משפחות התבשרו: "הבן נעדר"

חודשו חיפושי הנעדרים בהתרסקות

כך כנראה התרסק מסוק היסעור

כוחות חילוץ ימריאו לרומניה

שישה חיילים נעדרים בהתרסקות מסוק ברומניה

קווים לדמותו של מסוק היסעור

מדוע חיל האוויר מתאמן ברומניה?

עד ראייה מתאר את אירוע ההתרסקות