צפו: עימותים אלימים בין מתנחלים למשטרה

עימות חריף פרץ הבוקר בין מתנחלים שזעמו על הרס המאחז סמוך להתנחלות יצהר שבשומרון לבין כוחות המשטרה. השוטרים נתקלו בהתנגדות אלימה מצד המפגינים, שכללו גם אישה בהיריון וצעירים שהפעילו כוח נגדם. בסופו של דבר, המאחז פונה לאחר שהשוטרים עצרו שני מתנחלים ועיכבו 3 לחקירה. צפו בתיעוד

כוחות המנהל האזרחי הגיעו הבוקר בליווי עשרות שוטרי יס"מ ומג"ב ופשטו על גבעת הר ברכה הסמוכה לעיר שכם בשומרון. השוטרים נתקלו בהתנגדות חריפה מצד המתנחלים שניסו למנוע מהם להרוס את המאחז. פעילים בוועד מתיישבי שומרון שהיו במקום תיעדו את העימות האלים.

השוטרים הגיעו למקום כדי להרוס בית גדול ששימש בית למשפחה של מתנחלים שהתגוררו במקום בניגוד לחוק, יחד עם דיר עזים שנבנה בסמוך אליו, אך נתקלו בהתנגדות קשה. בין המתנחלים הצעירים שהגיעו להתעמת עם השוטרים הייתה גם אישה בהריון, שסירבה להתפנות מהמקום.

אחד המתנחלים הצעירים הגיע למקום ברכבו, אך סירב לצאת ממנו לבקשת השוטרים. בתיעוד נראים מספר שוטרים, כשהם מבקשים ממנו לצאת מהרכב מבלי שיפעילו כוח. לאחר שסירב, הם הפעילו נגדו כוח רב עד שהוצא מהרכב ונעצר. שני צעירים נעצרו בעימותים הבוקר, ושלושה נוספים עוכבו לחקירה.

תג המחיר על הפינוי: עימות עם תושבים פלסטינים

הזעם מצד המתנחלים לא איחר להגיע, וזמן קצר לאחר מכן פרצו עימותים במקום עם התושבים הפלסטינים מהכפר בורין הסמוך להר ברכה. המפגש הטעון הפך אלים עד מהרה והתושבים הפלסטינים החלו ליידות אבנים בתגובה. כתוצאה מהעימות, נפצע אחד המתנחלים כבן 30 בראשו. צוות של מגן דוד ירקון שהגיע למקום, פינה את הצעיר בהכרה מעורפלת לבית החולים בילינסון ברחובות. נער נוסף בן 17 ששהה במקום, נפצע קל ופונה גם כן לבית החולים לאחר שקיבל טיפול ראשוני במקום. 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הגיב להרס ואמר, "זה לא ברק, זה בנימין נתניהו, הוא העומד מאחורי הרס הנבזי והמיותר של בית שבנה זוג צעיר במיטב כספו, זאת שבהר ממול מאות בתים ערביים בלתי חוקיים בעליל. הבית שנהרס יבנה מחדש".

בוועד מתיישבי שומרון אמרו בתגובה כי "בכל פעם שברק נוסע לארצות הברית הוא הורס בתים. בפעם הקודמת בשבי שומרון, היום בהר ברכה. התקרובת הקבועה שמביא ברק לאובמה הן תמונות ההרס של יהודים וגירוש משפחות, זאת כשבמקביל הוא דורש שלא להרוס בתי ערבים בירושלים". 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק