יצהר: בן 30 נפצע קשה מיידוי אבנים

עימות חריף פרץ הבוקר בין מתנחלים שזעמו על הרס המאחז סמוך להתנחלות יצהר שבשומרון לבין כוחות המשטרה. זמן קצר לאחר מכן הגיעו מספר מתנחלים סמוך לכפר בורין והחלו להתעמת עמם. תושבי הכפר הגיבו ביידוי אבנים, שגרם לפציעת ראש קשה של מתנחל כבן 30. נער נוסף בן 17 נפצע קל ופונה גם הוא לביה"ח

הריסות בהר ברכה, הבוקר (שמשון סוכי, באדיבות ועד מתיישבי השומרון)

כוחות המנהל האזרחי הגיעו הבוקר בליווי עשרות שוטרי יס"מ ומג"ב ופשטו על גבעת הר ברכה שבשומרון. הם הרסו מאחז גדול ששימש בית למשפחה של מתנחלים שהתגוררו במקום בניגוד לחוק, יחד עם דיר עזים שהיה במקום.

הפעילות המשטרתית התבצעה תוך עימותים קשים עם התושבים, שסירבו לפנות את הבית. הזעם מצד המתנחלים לא איחר להגיע ,וזמן קצר לאחר מכן פרצו עימותים במקום עם התושבים הפלסטינים מהכפר בורין הסמוך להר ברכה.

המפגש הטעון הפך אלים עד מהרה והתושבים הפלסטינים החלו ליידות אבנים בתגובה. כתוצאה מהעימות, נפצע אחד המתנחלים כבן 30 בראשו. צוות של מגן דוד ירקון שהגיע למקום, פינה את הצעיר בהכרה מעורפלת לבית החולים בילינסון ברחובות. נער נוסף בן 17 ששהה במקום, נפצע קל ופונה גם כן לבית החולים לאחר שקיבל טיפול ראשוני במקום. 

המתנחלים מאשימים את נתניהו 

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הגיב להרס ואמר, "זה לא ברק, זה בנימין נתניהו, הוא העומד מאחורי הרס הנבזי והמיותר של בית שבנה זוג צעיר במיטב כספו, זאת שבהר ממול מאות בתים ערביים בלתי חוקיים בעליל. הבית שנהרס יבנה מחדש".

בוועד מתיישבי שומרון אמרו בתגובה כי "בכל פעם שברק נוסע לארצות הברית הוא הורס בתים. בפעם הקודמת בשבי שומרון, היום בהר ברכה. התקרובת הקבועה שמביא ברק לאובמה הן תמונות ההרס של יהודים וגירוש משפחות, זאת כשבמקביל הוא דורש שלא להרוס בתי ערבים בירושלים". 

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק