מפקד השייטת מגיב לראשונה לאירוע המשט

בפעם הראשונה מאז ההשתלטות שביצעו חייליו על ספינת המרמרה הטורקית, התייחס אמש מפקד שייטת 13 לאירועי המשט ולתחושות שליוו אותו לאחר מכן. "נתקלנו בלב ים במחבלים שתכננו לעשות פיגוע במסווה של משט מחאה", הוא מספר ומוסיף: "לא חשבתי שאנחנו זקוקים לחיבוקים, אלא כנדרש - לבצע"

מפקד שייטת 13, אלוף משנה ש', התייחס אמש לראשונה בפומבי לאירועי המשט לעזה. לדבריו, רבים מיושבי הספינה מרמרה היו מחבלים בדרכם לבצע פיגוע וכי הוא לא ציפה לתמיכה הציבורית שהגיעה לאחר המקרה.

באירוע של תכנית "אמץ לוחם" של האגודה למען החייל נשא דברים אל"מ ש' ואמר: "בימים שלאחר מבצע 'רוחות השמים' בו נתקלנו בלב ים במחבלים שתכננו לעשות פיגוע במסווה של משט מחאה, היה פרץ ספונטני, ספונטני משהו של עם ישראל לחבק ולחזק את שייטת 13".

"בכנות, בשלב ראשון זה קצת הכעיס אותי", מספר ש'. "לא חשבתי שאנחנו זקוקים לחיבוקים, אלא כנדרש לבצע, לתחקר באומץ, לשפר ולהתכונן למשימה הבאה".

מתכוננים למשט הבא

כוחות הביטחון בישראל נערכים לקראת הפלגת שתי ספינות סיוע מלבנון לעזה, שאמורות לצאת לדרכן כבר בימים הקרובים.

בישראל הבהירו שלא יאפשרו לספינות "המשט הלבנוני" להגיע ליעדן. שגרירת ישראל באו"ם, פרופסור גבריאלה שלו, העבירה מכתב למזכ"ל באן קי מון, ובו היא מבהירה כי ישראל שומרת על זכותה להשתמש בכל הדרכים העומדות בפניה למנוע מהמשט לשבור את המצור הימי על הרצועה.

שתי הספינות שנמצאות בנמל טריפולי קיבלו אור ירוק להמשיך במסלולן דרך קפריסין ומשם לרצועת עזה. המשט עצמו נמצא בשלבים אחרונים של התארגנות, ומארגניו יחד עם הפעילים מבטיחים כי הן יפליגו לכיוון עזה כבר בימים הקרובים.

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"