מה גרם ללוחם הסיירת לקום ולברוח?

נדב היימן עדיין מסתגר בבית הוריו, שמנסים להבין מדוע הוא פשוט קם וברח מאימון של היחידה המובחרת בה נלחם כדי לשרת. בסוף השבוע ביקרו אותו מפקדיו מהיחידה, והיום הוא צפוי לשמוע מהם כי הוא לא יוכל לחזור לצוות ולהיות לוחם ביחידה. זה המחיר על הבריחה שהעמידה מדינה שלה על הרגליים

מה גורם ללוחם מיומן לקום ולברוח? "פשוט נכנסתי ללחץ", סיפר סמל נדב היימן למפקדיו כשאלו הגיעו לבקרו בסוף השבוע האחרון. היום הוא יתייצב ביחידתו להליך של בירור מול מפקדי סיירת מטכ"ל, בו יוחלט האם ימשיך להיות לוחם ביחידה המובחרת.

נדב צפוי לשמוע ממפקדיו כי הוא ייאלץ להמשיך את שירותו ביחידה אחרת. "הצבא הוא לא האויב של נדב או שלנו, והוא יפעל לפי מה יראה לנכון", אמר אמש אביו של החייל שהקפיץ את המדינה. "נדב סיפר לנו על מה שעבר. הוא פעל לפי האמת שלו ולפי מה שהוא מבין", הוסיף האב.

נדב עדיין מנסה לעכל את הסערה שהתחוללה סביבו, ולהסביר לעצמו ולמשפחתו מה גרם לו פשוט לנטוש אימון של הסיירת המובחרת ולרוץ 20 ק"מ עד שיגיע הביתה להוריו. "הוא סיפר לנו שעצר מידי פעם לנוח, אך עברו עליו 25 שעות קשות מאוד", סיפר אביו. "נדב בהלם מעוצמת ההתעניינות בו. הוא קם בבוקר וראה את העיתונים ואת הטוקבקים ואז הבין", הוא הוסיף.

בצבא מבינים שאין טעם לכעוס על החייל, שפשוט נכנס ללחץ ועשה את המעשה כתוצאה מהתקף חרדה. עם זאת, הם יבחנו שימוש במכשיר GPS מיוחד שהלוחמים ישאו עליהם כדי להימנע ממצבים דומים בעתיד. בנוסף, יבחן חיל המודיעין את תהליך גיוס המועמדים ליחידה המובחרת.

 

צפו בסיקור המלא של הפרשה:

החייל הנעדר יזומן לבירור ביום א'

אביו של החייל: "מודה לכל המתנדבים"

החייל הנעדר שב הלילה לביתו

חיפושים נרחבים אחרי חייל נעדר