ברק: המשט הלבנוני - פרובוקציה

שר הביטחון אהוד ברק הזהיר את מארגני המשט הלבנוני לבל יחרגו מהסיכומים שנערכו בעבר עם הספינות שניסו לפרוץ את הסגר הימי על עזה. "אם הם לא יתלוו לספינות חיל הים לעבר נמל אשדוד, נשתלט עליהן בים". ברק מדגיש כי הדרך היחידה להעברת שחורות לרצועת עזה היא דרך נמל אשדוד

שר הביטחון אהוד ברק התייחס הערב ליציאה הצפויה של ספינות סיוע הומניטרי מלבנון, שינסו להגיע לחופי רצועת עזה. "אנחנו שומעים בימים האחרונים על כוונה לשגר משט על מנת לפרוץ את הסגר הימי על עזה. אנחנו מוצאים לנכון להבהיר שהמשט הוא פרובוקציה מיותרת, וממשלת לבנון אחראית ליציאת הספינה לעבר ישראל".

ברק הוסיף כי ישנה דרך להעברת סחורות שלא כוללות אמצעי לחימה לשטח רצועת עזה, והוא מקווה שהספינה הלבנונית תתלווה אל ספינות חיל הים לעבר נמל אשדוד שם יוכלו לפרוק את הסחורות. "במידה והמשט יסרב להתלוות לספינות חיל הים - לא תהיה לנו ברירה אלא לעצור אותו בים", הזהיר ברק.

המשט הטורקי הבא נדחה

מארגני משט ה"מרמרה 2" הטורקי הודיעו בתחילת השבוע כי הם דוחים את יציאת המשט לכיוון חופי עזה לפחות בחודשיים - אחרי סיום חודש הרמדאן. הם הדגישו כי הסיבה לכך היא החג עצמו, אולם נראה כי יציאתו של המשט בכלל מוטלת בספק.

"אנו רוצים לאפשר למספר רב של משתתפים ככל שניתן שיעלו על הספינות", אמרו מארגני המשט, מה שמצביע פעם נוספת על מידת ההיענות של הציבור הטורקי ליטול חלק במשט נוסף לכיוון חופי עזה.

למרות זאת, הבטיחו אנשי המשט: "ייטלו בו חלק ארגונים ופעילים רבים". הודעה זו מצטרפת לגל העמימות סביב יציאתו, אם בכלל, של המשט הטורקי לכיוון עזה. בולנט ילדרים, ראש ארגון ה-IHH הטורקי, שעמד מאחורי המשט הראשון ושהבטיח כי ייצא משט נוסף - עדיין לא מוכן לנקוב בתאריך ספציפי ליציאת המשט.

רוצים לקבל עדכון כשהספינות ייצאו לדרך? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הסתבכות בלב ים - סיקור מיוחד:

תיעוד חדש: המתפרעים נגד לוחם ללא נשק

טורקיה מציגה: חיילי השייטת מדממים

סרטון חדש חושף: חמושים בנשק חם על הספינה

"פעיל השלום" מודה: "רציתי להיות שהיד"