עורך דינו של פרלמן: "קשרו אותו לכיסא ל-16 שעות"

עורכי דינם של חיים פרלמן ודוד סיטבון סיימו את הפגישה הראשונה עם החשודים, מאז יום מעצרם. עו"ד שרון נהרי, סנגורו של חיים פרלמן, דורש להקים ועדת חקירה בעקבות מה שהוא מכנה "דברים שמזכירים משטרים אפלים": "צעקות, קללות והטחת אישומים". השב"כ בתגובה: הטענות הללו הן חלק ממסע הכפשות נגדנו

"קשרו אותו לכיסא עם הידיים והרגליים למשך 16 שעות" - כך אמר בצהריים עו"ד שרון נהרי, סנגורו של חיים פרלמן החשוד בארבעה מקרי רצח של ערבים, לאחר שנפגש עמו לראשונה מאז מעצרו של פעיל הימין, לחדשות 2 באינטרנט.

עו"ד נהרי הוסיף, "הוא מבוהל מאוד, אחרי התעללות פיזית ונפשית שהוא עבר. הוא סיפר לי דברים מזעזעים. צעקו עליו, קיללו אותו, אמרו לו שאשתו עובדת כנערת ליווי ושהיא תעזוב אותו, צעקו לו באוזניים 'רוצח' במשך שעות".

"אלו דברים שמזכירים משטרים אפלים במדינות חשוכות, הדבר הזה צריך להביא לשחרורו המיידי ולהקמת ועדת חקירה בנושא", סיכם עו"ד נהרי.

השב"כ בתגובה: החקירה מתנהלת לפי כל הכללים

בתגובה לטענות הללו, מיהרו בשירות הביטחון הכללי להוציא הודעה לתקשורת, ובה הם מכחישים את הדברים. "חיים פרלמן נחקר בחשד לביצוע שורה של עבירות חמורות, לרבות מעשי רצח וניסיונות לרצח.
חקירתו מתקיימת על פי כל הכללים, הנהלים ועל-פי דין ומתנהלת תחת פיקוח בתי המשפט במסגרת ההליכים המשפטיים השונים שהתקיימו בעניינו מאז מעצרו".

בשב"כ הוסיפו כי "במסגרת הליכים אלו, נשאלו הנחקרים לגבי מצבם , ולא העלו כל טענות הנוגעות להתעללות לכאורה, כדוגמת אלה המושמעות כעת על ידי עורכי דינם. המדובר בשלב נוסף במסע ההכפשות המתנהל כנגד שירות הביטחון הכללי מאז מעצרם של החשודים".

אמש: הוריו של דוד סיטבון, העצור השני בפרשה, עוכבו בנתב"ג

אהרון ורבקה סיטבון, הוריו של דוד סיטבון החשוד בגניבת נשק מבסיס צבאי, עוכבו אמש לחקירה בנתב"ג על ידי משטרת הגבולות בהוראת השב"כ, דקות לאחר שהגיעו לארץ. סיטבון נעצר בתחילת השבוע בחשד שסייע לחיים פרלמן. מאוחר יותר אמש נעצר מיכאל סיטבון, אחיו של דוד.

עילת עיכוב יצאתם של השניים מהארץ אינה ברורה, אך הם נלקחו משדה התעופה היישר לחקירה של אנשי השב"כ. "עיכובם של מרשיי נועד ככל הנראה אך ורק כדי להפעיל לחץ בלתי לגיטימי על בנם שאמור מחר להיפגש עם עורך דינו", אמר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד אורי קינן שמייצג את השניים.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עוד בנושא "המחבל היהודי":

סיטבון ופרלמן ייפגשו עם עורכי דינם

נועם פדרמן: "פרלמן קיבל 25,000 ש"ח מהשב"כ"

פעיל ימין נעצר בחשד לרצח 3 פלסטינים

צפו: המחבל היהודי מוסר את גרסתו למצלמות