אביו של החייל: "מודה לכל המתנדבים"

לאחר יום מורט עצבים, שב אמש חייל סיירת מטכ"ל הנעדר נדב הימן לבית הוריו, במושב כוכב מיכאל בחבל לכיש, כשכל הציוד הצבאי עליו. אביו נמרוד אמר הבוקר לחדשות 2: "אני רוצה להודות למאות ואלפי המתנדבים. ההתגייסות ההמונית המחישה לנו מה זה ומה זו מדינה"

נדב הימן, לוחם סיירת מטכ"ל שנעדר אתמול משעות הבוקר, הקפיץ מדינה שלמה על הרגליים. מאות מתנדבים וחיילים חיפשו אחר וככל שהשעות נקפו, כך עלה מפלס הדאגה. אבל אז, מעט לאחר חצות, הופיע לפתע החייל הנעדר בבית הוריו במושב כוכב מיכאל בחבל לכיש, ועליו כל הציוד הצבאי שנשא.

"אני רוצה להודות למאות ואלפי המתנדבים", אמר הבוקר לחדשות 2 אביו של הימן, נמרוד, שהוסיף כי בנו סיפר לו מה עבר במהלך היום, אך לא יכל לפרט יותר מכך. "ההתגייסות ההמונית המחישה לנו מה זה ומה זו מדינה".

נמרוד הימן תקף את התקשורת על אופן סיקור האירועים, אתמול. "פרסומים לא מדויקים ואף שגויים לא הוסיפו שום דבר למאזינים ולא לשלום הבחור. הפרסום אתמול היה ממש חסר אחריות ובנסיבות אחרות יכל להיות טראגי ולא אפרט יותר".

מפקדיו וגורמים מקצועיים בצבא יתשאלו הבוקר את הימן בן ה-21 על מנת להבין את הגורמים להיעדרותו, ומה עבר עליו בזמן הזה.

אמצעים תרמיים, כריזה, מזל"ט ומאות מחפשים

אמש סמוך לשעה אחת הותר לפרסום כי לאחר חיפושים שנערכו במהלך היום, בו השתתפו מאות חיילים ומתנדבים בניסיון לאתר את הלוחם בן ה-21 מסיירת מטכ"ל שנעדר משעות הבוקר לאחר שנטש אימון של יחידתו באזור לכיש הנעדר, שב החייל לבית הוריו והוא בריא ושלם.

בצה"ל ובמשטרה הרחיבו אמש את אזור החיפושים ונערכו באמצעות מטוסים זעירים ללא טייס ואמצעים תרמיים במטרה לאתר את הימן למרות החשיכה. ככל שנקפו השעות התגברה ההערכה שסיבות אישיות הן שגרמו לחייל לעזוב את האימון.

עם רדת הערב, התרחב אזור החיפושים והכוחות עברו לבצע סריקות גם באזור מגוריו של החייל באזור מגוריו במושב כוכב מיכאל בחבל לכיש. נוסף לצוותי המשטרה והצבא, הצטרפו לחיפושים גם אזרחים מתנדבים, כשהם מצוידים בתמונות ובמפות של החייל. בנוסף נעשה שימוש באמצעי תצפית לראיית לילה ובאמצעי כריזה, באמצעותם קראו המחפשים בשמו של החייל הנעדר.

הימן ערך ניווטים באזור לכיש, אולם על פי הדיווחים הוא עזב את יחידתו בשעות הבוקר המוקדמות. מעדויות חבריו עולה כי במהלך האימון ביער חרובית מחה הלוחם על הקושי באימון ולפתע פתח בריצה - ומאז נעלמו עקבותיו. משטרת ישראל וצה"ל ניהלו סריקות אחריו בין צומת מסמיה לעמק האלה בניסיון לאתר אותו.

על פי המידע שבידי המשטרה נדב הימן עזב את יחידתו באזור שבין צומת מסמיה לבין צומת האלה במהלך תרגיל הניווט נערך בשעות הלילה. כל חייל ניווט לבדו כשהוא מצויד במכשיר איתור, שתפקידו לשדר אותות מצוקה במקרה הצורך ולספק מידע על מיקומו של כל חייל. לקראת שעות הבוקר המוקדמות, מכשיר האיתור חדל לפעול באופן פתאומי ואז עלה החשד שהוא נקלע למצוקה.

רוצים לקבל עוד עדכונים חמים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק